14 березня 2022 року в Харкові: руйнування пам'ятки архітектури - Накипіло
Події

14 березня 2022 року в Харкові: руйнування пам'ятки архітектури

Цього дня масовані обстріли міста посилилися. Загарбники зруйнували пам'ятку архітектури модерну 1911 року — прибутковий будинок Масловського на вулиці Свободи, 8. Там знаходилися магазини та заклади харчування, славнозвісний артпаб «Старий Хем», жили люди. Кілька з них загинули. 

Під вогнем опинилися райони ХТЗ, Нові будинки, Одеська, Холодна Гора, Північна Салтівка, Шишківка і Горизонт, селище Жуковського. Від обстрілів постраждали житлові будинки у метро «Армійська», «Київська», горіли «Кулиничі». В Індустріальному районі пошкоджено школу, багатоповерхівки та автомобілі. Відбувся обстріл приватного сектора та висоток на Олексіївці, історичного центра на вулицях Чернишевська, Сумська, Мироносицька. Постраждав Центральний парк імені Горького. Обстрілу піддався район кінотеатру імені Довженка, вщент зруйновані декілька п'ятиповерхівок. Пошкоджено будівлю Харківського національного університету будівництва та архітектури: повилітали шибки, зруйновані перекриття. Бомбардуваннями росіяни зруйнували житлові будинки на набережній, на проспекті Гагаріна, торгівельний центр із магазином «Фокстрот». У районі Центрального ринку спалахнула пожежа.

Вбитих харків'ян за добу було щонайменше 12, зруйновано мінімум 32 будівлі. Рятувальники 34 рази виїжджали для ліквідації пожеж і розбирання завалів. Вони відшукали під уламками трьох людей. Піротехніки зробили 34 виїзди на знешкодження артилерійських боєприпасів, що не розірвались. Взагалі станом на 14 березня у Харкові, за даними міськради, росіяни зруйнували приблизно 600 житлових будинків, розбомбили 50 шкіл, кілька медичних установ включно з пологовими будинками.

В області в Ізюмі окупанти розстріляли мікроавтобус із людьми, точну кількість жертв досі не встановлено. Обстрілам також піддалися селища Слобожанське та Кутузівка, міста Чугуїв і Дергачі. За місто Дергачі та села навколо Ізюму вже кілька днів точилися важкі бої. Але саме в цей день ЗСУ змогли перейти у контрнаступ проти окупантів на сході Харківської області. 


13 березня 2022 року в Харкові: обстріли бібліотеки Короленка та Нобелівська номінація Жадана

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова