Про осередок НАБУ на сході: питання - відповіді - Накипіло
Події

Про осередок НАБУ на сході: питання — відповіді

У Харкові з’явилося управління НАБУ, яке боротиметься з корупцією в шести областях. Юрисдикція теруправління поширюється на Харківську, Сумську, Дніпропетровську, Запорізьку області та територію проведення антитерористичної операції. У штаті нашого осередка НАБУ налічується 24 людини, зокрема 16 детективів. Саме вони будуть розслідувати справи, пов’язані з корупційною складовою.

Після відкриття відбулася зустріч директора НАБУ Артема Ситника та директора Харківського теруправління Юрія Кравченка з представниками громадських організацій міста. Зустріч проходила «off the record» з головною метою — познайомитись з активістами, які зацікавлені в боротьбі з корупцією.

DSC_5302

DSC_5421

DSC_5306

Після події «Накипіло» поспілкувався з Юрієм Кравченко. Далі директор теруправління відповідає на головні питання:

Хто зараз уже працює у Харківському теруправлінні НАБУ?

На сьогодні я єдиний працівник територіального управління. Команда формується. На днях був підписаний наказ про призначення мого заступника, а головні спеціалісти з’являться упродовж трьох-чотирьох тижнів після проведення спецперевірки. Згідно з результатами конкурса з п’яти відібрано лише три особи.

Що має робити директор теруправління?

Моя задача забезпечити умови для роботи не лише управління, а і детективів. Щоб їм було комфортно працювати. Скажімо так: я повинен забезпечити роботу офісу. Це більш адміністративна робота. Я не беру участі в досудовому розслідуванні, але я маю володіти інформацією про всі корупційні правопорушення на території східної України. Моя основна задача — це комунікація з громадськістю і населенням не лише Харківщини, а всіх інших п’яти областей.

Як НАБУ буде співпрацювати з громадськими організаціями?

Більшість інформації про вчинення кримінальних корупційних правопорушень надходить саме від громадськості. Тому я хочу познайомитись з усіма очільниками чи активістами громадських організацій. Протягом двох тижнів я збираюся з ними зустрітися. Після цього я вироблю для себе план, в якому форматі буде відбуватися ця взаємодія. Чи вона буде в формі круглих столів чи сугубо спілкування з окремими громадськими об’єднаннями. Але це будуть регулярні зустрічі, обмін інформацією, щоб люди бачили результати нашої діяльності.

Як буде організована робота в містах інших областей?

Періодично я буватиму в усіх областях, на які поширюється юрисдикція теруправління. Хочу об’їхати не тільки обласні центри, а подивитись зсередини, що відбувається на містах не афішуючи своє там перебування. Але я ще не планував, коли я потраплю в Дніпро, Запоріжжя, Суми й інші міста.

Як громадянин може звернутися до НАБУ?

Він має зробити звичайне звернення згідно закону про звернення громадян. Зараз я просто чекаю, коли будуть долучені спеціалісти по роботі із заявниками і свідками. Це будуть їх безпосередньо прямі обов’язки. Якщо в них щось не виходитиме, то в ситуацію буду втручатись я.

Чи займеться НАБУ справами щодо корупції з боку влади Харкова та керівників місцевих КП?

Так, якщо ці звернення будуть відноситись до компетенції НАБУ та будуть містити ознаки вчинення корупційних кримінальних правопорушень.

Чи потрібні Україні антикорупційні суди?

Так. Це дійсно проблема, яка існує. Я працював і в іншому правоохоронному органі і мені добре відома робота силових структур. В Україні є приклади кримінальних проваджень, які розглядаються роками. По факту ми маємо тільки обрання запобіжних заходів, а гучних вироків по корупційних справах я не можу назвати. Існуючі суди з цією функцією не справляються, тому що це означає піти проти системи. Нам потрібна нова структура, новий суд, який розглядав би саме корупційні кримінальні правопорушення. Антикорупційний суд нам в цьому допоможе.


Досьє

Директору теруправління НАБУ у Харкові Юрію Кравченко 39 років. Він родом з Полтавщини, має вищу юридичну освіту і 18-річний досвід роботи за фахом: працював в органах прокуратури Полтавської області, деякий час займався адвокатською практикою. Одружений, виховує трьох дітей.


Адреса  теруправління НАБУ в Харкові: Московський проспект, 140.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова