Жуков чи Григоренко: суд закінчив підготовче засідання у справі перейменування проспекту - Накипіло
Події

Жуков чи Григоренко: суд закінчив підготовче засідання у справі перейменування проспекту

Харківський окружний адміністративний суд 12 травня закрив підготовче засідання у справі про скасовування рішення Харківської міської ради, яким проспекту повернули ім'я Маршала Жукова.

Під час засідання представники міськради подали чотири клопотання про зупинення розгляду справи: суддя відмовила у всіх чотирьох.

Взяти біографічні довідки про Георгія Жукова в Росії, Франції, США та Великій Британії. 

У Харківській міськраді не погоджуються з твердженням, що факти займання Жуковим вищих політичних посад у СРСР — загальновідомі. Тому вони пропонували звернутися до Росії, де можуть бути архівні документи, які дадуть відповідь на це питання. Окремо зазначимо, що міськраду цікавить діяльність Жукова лише під час Другої світової війни.

У Франції, США та Великій Британії представники міської влади хотіли дізнатися факти участі Георгія Жукова у Другій світовій війні. На думку чиновників, у цих країн є інформація про Жукова, бо вони нагороджували його різними орденами.

«Міськрада мала збирати ці докази до прийняття рішення про повернення назви, або хоча б надати суду інформацію, що намагалася це зробити», — заперечив в ухвалені клопотання один із позивачів, депутат Харківської міськради Ігор Черняк.

Черняк запитав у представниць міської ради, чи був Георгій Жуков Міністром оборони СРСР. 

«Треба питати в інших держав, у нас такої інформації немає», — відповіли вони.

Провести військову експертизу в Харківському НДІ судових експертиз імені Н. С. Бокаріуса.

У Харківській міськраді вважають, що експертиза допоможе встановити: чи є ім'я Георгія Жукова таким, що підпадає під декомунізацію.

На розгляд експерта пропонували три питання:

  • Чи займав Георгій Жуков керуючі посади в СРСР?
  • Чи брав він участь в опорі нацистам в Україні?
  • Чи слід вважати його ім'я символом тоталітарного режиму?


Під час обговорення цього клопотання у представників міськради вдруге запитали, чи був Жуков Міністром оборони СРСР. Цього разу питання поставив інший позивач, представник партії «Свобода» Андрій Коломійцев. А після чергової відповіді міськради, що вони намагаються з'ясувати це в інших країнах, Коломійцев поцікавився, чому подібне питання не ставлять експерту.

Експертно-військове дослідження в Київському НДІ судових експертиз. 

Представники міськради просили зупинити розгляд справи до отримання дослідження експерта. Але вони не змогли надати суду доказів, що така експертиза проводиться.

Як кажуть у міськраді, аналогічні до попереднього клопотання питання були поставлені військовому експерту з Київського НДІ судових експертиз.

Позов міськради до голови Харківської облдержадміністрації.

31 березня 2021 року Харківська міськрада подала до Харківського окружного адміністративного суду позов. Міськрада просить суд скасувати розпорядження Голови ХОДА щодо перейменування проспекту Маршала Жукова на проспект Петра Григоренка. 

У міськраді стверджують, що не можна проводити розгляд, поки не буде рішення суду за цим позовом.

Наступне засідання призначене на 10:00 19 травня.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо