Жадан віддав «в народ» книги Олега Сенцова і Кузьми Скрябіна - Накипело
События

Жадан віддав «в народ» книги Олега Сенцова і Кузьми Скрябіна

На розмову про сучасну літературу Літмузей запросив живого класика – відомого українського письменника і музиканта Сергія Жадана. 25 липня відбувся вечір буккросингу за його участі. Кілька десятків харків’ян отримали можливість обмінятися книгами  і почути з перших вуст: що читає той, хто й сам створює літературні тенденції.

«Коли я усвідомив до кінця що таке «буккроссінг», я зрозумів що мені це не подобається. Віддати комусь свою книгу для мене це щось таке страшенно інтимне і дуже болісно», — чесно зізнався Жадан, але все ж підтримав популярний рух добіркою улюблених творів.

З-поміж того, що принесли на обмін учасники вечора – аудіокниги, сучасні романи, європейська та вітчизняна класика минулого століття, тревел-блоги та книги того ж таки Сергія Жадана.

DSC_4998

DSC_5024

Буккросинг, як громадський рух стартував всього 16 років тому, але нині поширений в усьому світі. Його прихильники залишають книги у людних місцях, таким чином популяризуючи читання. Суть у тому, щоб взявши собі чужий примірник, обов’язково поділитися чимось зі своєї особистої бібліотеки.     

DSC_4940

DSC_4935

Список рекомендованих Сергієм Жаданом книг виглядає так:

 1. Збірка оповідання Олега Сенцова видавництва «Лаос». На переконання Жадана, книга цікава не з огляду політув’язнення автора, а тому, що справді талановито написана.
 2. Оповідання німкені Юдіт Германн – авторки, що спричинила справжній фурор у себе на Батьківщині.
 3. Роман «Ефіопська Січ» Василя Кожелянка.
 4. «Джунглі» Юрка Покальчука. Автобіографічні нариси українця про пригоди в Латинській Америці.
 5. Книги Кузьми Скрябіна. На думку Жадана, зразок веселої легкої літератури, яка заслуговує на увагу та екранізацію.
 6. «Звірослов» Тані Малярчук.
 7. «Солдат белый. Солдат черный» Анастасії Афанасьєвої. Особливо цікава саме харків’янам, оскільки має чимало епізодів, пов’язаних з містом.
 8. «Харків у дзеркалі світової літератури» Андрія Краснящих. Унікальна добірка цитат про Харків, зібраних з творів різних авторів.
 9. «20 письменників сучасної України» Ірини Славінської.
 10. «Сонце так рідко заходить» Оксани Луцишиної
 11. «Все це незриме вітло» Ентоні Дора. Сергій Жадан вважає її доречною у світлі нинішніх подій в України, хоча на сторінках книги – події другої Світової війни.
 12. «Бетман Сагайдачний» Олександра Кабанова.
 13. Твори Артема Чеха, як давні, так і найновіші.
 14. Поезія Джима Морісона  

На сам кінець Сергій Жадан пригостив присутніх порцією власних віршів і закликав частіше відвідувати подібні заходи та читати якісну літературу.    

DSC_4945

DSC_5008

DSC_5084

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED.

ПОДПИШИТЕСЬ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПЕЛО, чтобы быть в курсе свежих новостей.

ПОДПИШИТЕСЬ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПЕЛО

В случае массовых потасовок на улицах города мы вас оповестим

X