З 1 червня змінюються тарифи для населення - Накипіло
Події

З 1 червня змінюються тарифи для населення

Кабмін підвищив із 1 червня тарифи на електроенергію для населення до 2,64 гривні за кВт-год.

Дотепер споживачі, які використовували за місяць менше 250 кВт-год, платили 1,44 гривні за кВт-год, хто більше – 1,68 гривні за кВт-год.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, пропонувала ввести єдину ціну для всіх побутових споживачів на рівні 2,88 грн/кВт-год. Проте міністр енергетики Герман Галущенко поки вніс постанову з меншим тарифом.

Нова ціна призведе до того, що платіжки зростуть на дві третини. Втім, це не останнє підвищення ціни на світло. 

enerho

На непопулярний крок держава вимушена піти через збитки, пояснюють у Кабміні. Збитки від російських обстрілів уже перевищили 10 мільярдів доларів.

А якщо вчасно не провести ремонти, взимку на українців чекатимуть відключення навіть без нових ворожих атак.

Понад те, частина ТЕЦ нині на стадії ремонту, тож відключення можуть розпочатися вже у липні.

Водопостачання, яке залежить від роботи енергетиків, також зросте в ціні.

Тарифи на холодну воду та водовідведення можуть збільшитись на 30%, говорять у НКРЕКП. У комісії заявили, що зростання тарифів є не лише вимогою законодавства, а й «терміновою необхідністю». 

У невеликих населених пунктах вода дорожчає ще з кінця 2022 року, натомість тарифи у великих містах до цього часу залишалися без змін.

DSC 0169

А ось вартість газу до травня 2024 року не зміниться. У червні вартість кубометра газу для населення від 12 різних постачальників коливатиметься від 7,70 до 9,99 грн.

Нагадаємо, що більшість (десь 98%) українських побутових споживачів газу є клієнтами Газопостачальної компанії «Нафтогаз України». Це 12,4 мільйона українських домогосподарств, які купують паливо за гарантованою ціною 7,96 гривні за кубометр.

30 квітня минув термін дії попередніх довгострокових контрактів на постачання газу побутовим споживачам. А вже 1 травня газопостачальні компанії продовжили свої річні тарифні пропозиції на наступні 12 місяців — до 1 травня 2024 року включно.

У Харкові, як зазначив мер Ігор Терехов, ситуація склална. Чимало містян не в змозі сплачувати за комунальні послуги навіть за старими тарифами. Крім цього, частині мешканців немає за що платили: їхнє житло зруйновано.

Тож міський бюджет вимушений дотувати комунальні підприємства. Надії, що комунальні проплати вирівнюються цього року, наразі немає.

У мерії просять громадян сплачувати хоча б частково за житло, а від держави чекають на компенсацію. 

У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт, який передбачає списання та реструктуризацію боргів за комунальні послуги для українців, чиє житло розташовано на території бойових дій.

Проєкт акту надає можливість громадянам реструктурувати заборгованості за часи дії воєнного стану: за природний газ, централізоване опалення та постачання гарячої води й електричної енергії.

Цей проєкт пропонує списання заборгованості за природний газ, опалення та постачання гарячої води й електричної енергії за період ведення бойових дій на територіях, де розташоване житло. Але поки він не пройшов навіть перше читання. 


Стартував  другий етап програми «єВідновлення» для зруйнованого житла

 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова