Стартував  другий етап програми «єВідновлення» для зруйнованого житла - Накипіло
Події

Стартував  другий етап програми «єВідновлення» для зруйнованого житла

Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив на засіданні уряду.

«Запускаємо другий етап програми«єВідновлення». Це компенсація за зруйноване житло. На що можна буде витратити кошти? По-перше, на будівництво будинку. У такому випадку виплата грошових коштів відбуватиметься безпосередньо на рахунок», — сказав Шмигаль.

По-друге, додав він, гроші можна використати на придбання квартири або іншого житлового приміщення з використанням житлового сертифіката.

Розмір компенсації комісія розрахує за спеціальною формулою, яка врахує регіон розташування знищеного об'єкта, рік забудови, площу. Компенсація, запевнили в уряді, встановлюється на рівні не нижче вартості спорудження житла відповідної площі згідно з його місцезнаходженням. 

Першій етап програми «єВідновлення» стартував на початку травня. Заявку пропонувалося заповнити тим, чиє житло отримало незначні пошкодження внаслідок збройної агресії рф та яке ще не було відремонтоване.

Йдеться про ремонт дахів, заміну вікон та дверей. Програма поширюється на ремонт квартир, приватних будинків і кімнат у гуртожитках. У її рамках можна отримати до 200 тисяч гривень на будівельні матеріали або послуги підрядників, які беруть участь у програмі.

Аби потрапити до програми, потрібно подати заяву про виплату допомоги в застосунку «Дія». Перед цим треба попередньо подати через «Дію», нотаріуса чи ЦНАП інформаційне повідомлення про пошкоджене майно, якщо таке повідомлення ще не було подане. 

Виплати призначаються не автоматично: заяви проходять через місцеві комісії, створені при органах місцевого самоврядування. 

Заявки на отримання грошової компенсації на ремонт житла за програмою «єВідновлення» подали 5,4 тисячі жителів міста Харкова. Про це повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов. У кожному районі створені спеціальні комісії, які приймають звернення.

«У перший день, 22 травня, до комісій звернулося 1,8 тисячі містян, а зараз — уже 5,4 тисячі осіб. Звернення надходять щодня, їх необхідно обробити та передати до Києва, щоб люди отримали кошти. Це дуже копітка робота», — зазначив мер Харкова.
 
 

https://nakipelo.ua/kliuch-u-cherhovoho-pid-izdu-dostupnist-bomboskhovyshch 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова