Які дороги ремонтують на Харківщині на гроші Фонду протидії COVID-19 - Накипіло
Події

Які дороги ремонтують на Харківщині на гроші Фонду протидії COVID-19

У квітні 2020 року уряд створив Фонд боротьби з COVID-19. У нього заклали 66 мільярдів гривень і майже половину виділили Міністерству інфраструктури на будівництво доріг. Харківщині на дороги дали один мільярд гривень.

За інформацією Укравтодору, всього Службі автомобільних доріг у Харківській області виділили 1 мільярд 99 мільйонів 340 тисяч 500 гривень.

На реконструкцію моста на дорозі Харків — Вовчанськ — контрольно-пропускний пункт «Чугунівка» виділили 15 мільйонів гривень.

На капітальний ремонт шляхопроводу на дорозі Київ-Харків-Довжанський направили 24 мільйони гривень.

На поточний середній ремонт Службі автомобільних доріг у Харківській області направили 956 мільйонів 595 тисяч 300 гривень.

Ці кошти направлені на ремонт окремих ділянок на дорогах:

  • Мерефа — Лозова — Павлоград – 5 мільйонів гривень;
  • Харків — Зміїв — Балаклія — Гороховатка – 50 мільйонів гривень;
  • Київ — Харків — Довжанський – 567 мільйонів 295 тисяч 300 гривень;
  • Мерефа-Зміїв – 131 мільйон 300 тисяч гривень;
  • Чугуїв-Печеніги-Великий Бурлук – 150 мільйонів гривень;
  • Ізюм-Барвінкове – 50 мільйонів гривень;
  • Харків — Зміїв — Балаклія-Гороховатка – 3 мільйони гривень.

На поточний дрібний ремонт Харківській області виділили 103,7 мільйона гривень.

Наприкінці квітня уряд вирішив, що гроші Фонду треба витрачати на боротьбу з коронавірусною інфекцією та її впливом на суспільство: купувати необхідні медичні товари та послуги, доплачувати медикам за роботу з хворими, підтримувати грошима окремі категорії людей, на чиєму добробуті міг особливо сильно позначитись карантин. 

Проте в червні Верховна Рада ухвалила Закон про внесення змін у держбюджет на 2020 рік. За цим Законом, гроші Фонду можна витратити на будівництво та ремонт доріг. 

Спочатку в Постанові Кабміну йшлося про 35 мільярдів гривень на дороги з Фонду протидії коронавірусній інфекції. 

28 жовтня до цієї постанови внесли зміни і зменшили фінансування на ремонт доріг до 33,7 мільярда гривень. Від того моменту цю суму ще декілька разів змінювали. Наразі зміни не відображаються в Постанові, проте в іншій Постанові Кабміну від 16 листопада зазначено, що ця сума — 31,4 мільярда гривень. 

Загалом уряд зменшив фінансування на ремонт доріг на 3,5 мільярда гривень.

В Укравтодорі підтверджують, що вже отримали від уряду 35 мільярдів гривень, і вони розподілені по областям, але телефоном не можуть надати інформацію стосовно зменшення фінансування. Просять надіслати окремий запит стосовно того, чи будуть повертати кошти уряду.

За інформацією Міністерства інфраструктури України, головним розпорядником коштів, виділених їм з Фонду для боротьби з COVID-19, є Укравтодор. 

Згідно з Бюджетним кодексом, головний розпорядник бюджетних коштів відповідає за розподіл цих грошей, отримання їх розпорядниками нижчого рівня та виконання програми, на яку ці гроші виділили. 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова