Выборы в Харьковской области: нарушения и проблемы избирателей - Накипіло
Події

Выборы в Харьковской области: нарушения и проблемы избирателей

Во время повторного голосования все избирательные участки Харьковской области открылись вовремя. По сравнению с первым туром президентских выборов, количество нарушений снизилось. Об этом заявил координатор общественного наблюдения за выборами Гражданской сети «ОПОРА» в Харьковской области Николай Зинченко.

По его словам, замеченной активистами агитации в день выборов было немного.

DSC 3945

«Був зафіксований один випадок із оприлюдненням громадської думки, з приводу чого ми звернулися до поліції. Користувач Facebook виклав у мережу свої чи групові результати екзит-полів по трьох школах», — поделился Зинченко.

Наблюдатели «ОПОРЫ» находились на 1 500-х избирательных участках Украины, а в Харьковской области работало около 80-ти представителей Гражданской сети. Общественная организация провела параллельный подсчет голосов в нашем регионе. Данные активистов незначительно отличаются от информации Центральной избирательной комиссии.

Омбудсмен общественного наблюдения за выборами Юрий Чумак отметил уровень доступности нынешних избирательных участков. Чтобы узнать, насколько они удобны, омбудсмен обратился с запросом в Харьковский городской совет. Полученные данные таковы: из 611-ти участков в Харькове 43 не нуждаются в установке пандусов, 329 — оборудованы должным образом (но как именно, в ответе горсовета не уточняется), а 177 избирательных участков находятся выше первого этажа.

Трудности вызывает и система регистрации избирателей, считает Чумак.

DSC 3981

«У нас фактично напіврадянська, архаїчна система потрапляння до списків виборців. Закріплення виборчої адреси громадянина за місцем його реєстрації призводить до великих проблем. У перший тур виборів громадяни, які бажали тимчасово змінити місце голосування, мали на це майже три місяці. У другому турі на це був один тиждень. Створювалися величезні черги в органах ведення Держреєстру, — говорит правозащитник. — У нас є один кейс, коли дівчина, яка мешкає в Харкові, а працює архітекторкою в Берліні, 20 квітня змушена була приїхати в Україну. Вона подавала звернення щодо тимчасової зміни місця голосування у посольство України в ФРН. Але там їй сказали, що процедури такої немає: беріть звернення та сідайте на літак в Україну, щоб подати його в МЗС у Києві або в органи ведення Держреєстру в Харкові. Вона подавала позов до суду, щоб скористатися цією процедурою, проте їй відмовили. “ОПОРА” підготувала апеляційну скаргу, її з боєм прийняли, та знов таки за формальними ознаками відмовили».

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова