Виставка «Точки наближення: Харків»

24 березня – 1 квітня 2017

Харківська муніципальна галерея, АРТпідвал

вул. Чернишевська, 15 (вхід з двору)

CSM і Korydor запрошують на виставку «Точки наближення: Харків», що відкриється у п’ятницю, 24 березня, о 19:00. Виставка стала результатом двох мистецьких резиденцій у Харкові та Дніпрі, в центрі уваги яких був людський вимір історії: досвіди війни очима вимушених переселенців, ветеранів АТО, волонтерів, які займаються допомогою військовим та цивільним, врешті – очима самих мешканців Харкова та Дніпра, обласних центрів, розташованих найближче до лінії фронту.

В рамках публічної програми у суботу, 25 березня, о 18:00 також відбудеться музичний перформанс Лючії Макарі «Total Remix – Харків», присвячений дослідженню музики й пісень, що супроводжували війни та революційні події різних часів. Перформанс відкриється дискусією за участі художниці Лючії Макарі, музикознавиці Любові Морозової та музиканта Юрека Якубова (театр «Арабески», вул. Громадянська 25/5).

Вхід вільний.

Природа травматичного досвіду (неважливо, індивідуального чи колективного) така, що через його складність та невимовність зазвичай неможливо підібрати слова, які змогли би влучно та вичерпно його описати. Але якщо ми не хочемо стати заручниками мовчання, єдиний вихід – переопис і переосмислення того, що сталося, знову й знову, з різною оптикою, під різними кутами, з різної історичної та географічної перспективи – що врешті допоможе висловити пережитий досвід в усій його повноті.

Виставка «Точки наближення: Харків» – це ще одна мистецька рефлексія, ще один внесок у процес переопису, здійснений сімома художниками й художницями з трьох країн (Грузія, Молдова, Україна), які вивчають широкий спектр людських досвідів війни. Через мистецтво досліджується посттравматична реабілітація, не лише фізична, але й психологічна (Оксана Чепелик). В одному з проектів зачіпається питання правди й ілюзії, коли заплутаність міжнародних політичних відносин вривається в життя і побут звичайної людини й може з джерела інформації про реальний стан речей перетворюватися на оманливу завісу, яка лише більше викривлює реальність (Сергій Попов). Ще одне питання – процес відчуження приватної історії від оповідача/оповідачки, спотворення та хибні інтерпретації цієї історії в процесі створення медійного продукту (Юлія Костерєва). Художники міркують над тим, як довго може тривати «тимчасовий стан» переміщених осіб, на прикладі грузинських внутрішніх переселенців та біженців, які колись рятувалися від війни в Абхазії, а сьогодні продовжують жити у тимчасових приміщеннях (Маріам Натрошвілі, Дету Джинчарадзе). Учасники проекту також не змогли оминути гостре питання пропаганди й мистецтва і спробували виявити внутрішні суперечності ідейного наповнення пісень, мелодій та звуків, які зазвичай супроводжують будь-яку війну (Лючія Макарі). Їх також цікавить «сіра зона» почуттів у ситуації, коли власна думка та емоції людини можуть не збігатися з суспільним «запитом» на емоції (radio surrealism / Наталія Целюба).

Години роботи виставки: понеділок – субота, 11:00 – 19:00.

Вхід вільний.

Учасниці(ки): Юлія Костерєва, Лючія Макарі (Молдова-Нідерланди), Маріам Натрошвілі і Дету Джинчарадзе (Грузія), Сергій Попов, Оксана Чепелик, radio surrealism (Наталія Целюба).

Проект реалізується за підтримки The Black Sea Trust, A Project of the German Marshall Fund of the United States.

Контакти:

csmart.org.ua

email: info@csmart.org.ua

facebook

093 391 15 25  Руслана

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

ещё по теме:

Заседание суда по ДТП на Сумской: текстовая трансляция

В Васищево машина врезалась в остановку

ДСНС про лісові пожежі в Харківській області

Лесной пожар под Харьковом. Что известно

Под Харьковом упал вертолет спасателей, который тушил пожар

опубликовано

15 марта 2017

фото

facebook.com

просмотров

128

поделиться

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: