«Велосипедист для нас — “свята корова”», — посол Данії Рубен Медсен - Накипіло
Події

«Велосипедист для нас — “свята корова”», — посол Данії Рубен Медсен

У Харкові відбулася зустріч із послом Данії в Україні Рубеном Медсеном. Він приїхав із нагоди старту Днів Данії. Посол говорив про співпрацю наших країн, велосипедну культуру та потенціал Харкова. «Накипіло» публікує головні цитати Рубена Медсона із зустрічі з журналістами.

Про дипломатію

«Дипломатія не повинна вирішуватися лише в офісах вдалині від очей народу та інтересів громадськості. Реальна дипломатія має відбуватися серед людей».

Політичній культурі Данії притаманні відкритість, прозорість та довіра громадян.

Про Україну та українців

«Я тут тільки півроку, але побачив, що українці здатні самостійно мислити, незалежно від інших. І це дуже схоже на те, як мислять жителі Данії. Ніхто не може нам говорити, що ми маємо робити».

Коли я їхав в цю країну, думав, що побачу відголоски радянської ери, але я цього не зустрів. Я побачив людей, які здатні вільно думати, приймати рішення щодо себе та своєї країни. Це дуже позитивно.

Про Харків

«Я думаю, Харків дуже перспективне місто. Я бачу, яке це чисте та динамічне місто з прекрасними будівлями. Але вам треба зміцнювати імідж країни, що є мирною. На Заході є розуміння, що в усій Україні йде війна. Так, вона є, і це жахливо. Але важливо, щоб люди знали, що саме у Харкові її немає. Треба поліпшувати імідж, щоб довести всім, що Харків безпечне місто».

Харків знають не лише в Україні, а й за її межами. Це важливий історичний центр країни.

Про велосипедну культуру

«Понад половини нашого населення кожного дня їздить на роботу та у справах на велосипедах. І це корисно: серед данців значно меншає хворих на діабет, тому що ми постійно рухаємось. Це добре для навколишнього середовища, адже велосипедисти займають мало місця, що звільняє вулиці міст».

У Данії ми ставимося до велосипедистів, як індійці до корів. Велосипедист — це для нас «свята корова». Їх не можна торкатися.

«Я сам дуже полюбляю велосипед і користуюсь ним у Данії щодня за будь-якої погоди. Але тут справа зовсім інша. У центрі більшості великих міст України я би не радив їздити на велосипеді через небезпеку. Тут немає спеціальних доріжок та правил, які є в Данії. Я раджу йти до політиків і вимагати створення велосипедних доріжок та умов для велосипедистів».

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова