Українці зможуть позмагатись у народних танцях - Накипело
События

Українці зможуть позмагатись у народних танцях

  • Анна Мясникова
  • cometa-kh.news
  • 14 ноября 2019
  • 2847

Хочете перевірити власну танцювальну майстерність або просто подивитись на професіоналів? Долучайтеся.

30 листопада у Палаці культури залізничників відбудеться фестиваль українського танцю «ГопакФест». Його мета — підтримати українську культуру та популяризувати її серед молодих танцюристів.

«Гопак — це символ українського танцю та візитівка нашої культури в усьому світі. Це сила, душа та енергія нашого народу», — говорить координаторка фесту Ганна Андрющенко.

Вперше захід відбувся у Києві в лютому 2017 року, а потім розповсюдився областями, щоби знайомити українців з особливостями хореографії різних куточків країни.

«Кожен регіон має свою індивідуальність, нюанси та свій смак. Ми хочемо, щоби громадяни побачили, наскільки Україна різноманітна, яскрава та при цьому — єдина», — пояснює Ганна Андрющенко.

Під час фестивалю позмагатися у власній майстерності зможуть аматорські та професійні колективи з усієї України. Серед номінацій — гопак академічний та фольклорно-етнографічний, стилізація українського танцю (поєднання із сучасною хореографією), кращий чоловічий та жіночий танок та інші. 

«Першим (оцінюватиметься — ред.) рівень хореографічної постановки: наскільки грамотно і природньо з’єднані музика, рухи та костюми. Другий момент — виконавська майстерність: загальна хореографічна підготовка й технічне володіння рухами та елементами, притаманними гопаку», — перераховує критерії оцінювання голова Харківського обласного осередку Національної хореографічної спілки України Борис Колногузенко.

Також відбудеться конкурс із бойового гопака, де виконавці сольно та в парах демонструватимуть володіння козацькими прийомами бою, зокрема із шаблею.

Окрім конкурсної програми на учасників чекають майстер-класи від журі, виступи гостей заходу та показ старовинного народного вбрання Лівобережної України.  

Заявки на участь прийматимуться до 25 листопада. Детальніше про конкурс та програму можна дізнатися на сайті фестивалю.

ПОДПИШИТЕСЬ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПЕЛО, чтобы быть в курсе свежих новостей.

ПОДПИШИТЕСЬ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПЕЛО

В случае массовых потасовок на улицах города мы вас оповестим

X