Тризуб — в учебнике против экстремизма: Британия извинилась - Накипіло
Події

Тризуб — в учебнике против экстремизма: Британия извинилась

Спикер правительства Великобритании прокомментировал включение герба Украины в антитеррористическое пособие. 

Правительство Соединенного Королевства заверило украинскую сторону в том, что не имело цели оскорблять Украину, но признало, что обида была нанесена.

«Ми усвідомлюємо і шкодуємо через образу, заподіяну появою українського Тризуба в наочному посібнику британської поліції. Як уже заявляли в поліції, в цьому документі чітко зазначено, що багато символів, наведених у ньому, не становлять інтерес у боротьбі з тероризмом. Британська влада глибоко поважає офіційні символи української державності... Ми визнаємо, що Тризуб як головний елемент Державного Герба має конституційне, історичне та культурне значення для народу України», — написал представитель британского правительства.

Полиция Соединенного Королевства разработала пособие с перечнем экстремистской символики. Его разослали медработникам и преподавателям. Среди примеров «праворадикальных символов» на страницах пособия есть татуировка в виде украинского трезубца, а также символика полка «Азов».

В Министерстве иностранных дел Украины осудили данный факт.

«Державний герб України бере свій початок з Київської Русі та є одним із символів єдності українців. Він широко використовується державними органами влади та громадськістю. Будь-яке пов’язування Державного Герба України з екстремізмом ображає почуття мільйонів людей в Україні та за її межами», — говорится в сообщении ведомства.

Украинская сторона потребовала убрать тризуб из пособия.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова