Театральний фреш-фестиваль «Я і Села Брук-2017» | Накипело
События

Театральний фреш-фестиваль «Я і Села Брук-2017»

26 березня о 17:20 у «ЕрмиловЦентрі» у Харкові вчетверте проходитиме театральний фреш-фестиваль «Я і Села Брук».

Театральне свято триватиме вісім днів. Площадок буде сім: вищезгаданий ЦСМ «ЄрміловЦентр», Театрально-концертний центр, мала сцена Будинку актора, «Публіцист», Обласний центр культури та мистецтва, хаб соціальної активності «Студія 42». А також «Портал на Гоголя 8».

На що чекати?

Мета організаторів: оновити театральну культуру країни через поширення та введення у експертний дискурс оригінальних сучасних практик. У всьому їх різнобарв’ї.

Учасники представлятимуть творчі доробки в формах бліц-показів, перформансів, тренінгів, майстер-класів, акцій і концертів.

Обов’язкові умови: сучасний драматургічний матеріал і тривалість вистави близько години. Завершуватиметься кожен показ відкритою дискусією, до якої запрошені мистецтвознавці різних профілів, режисери та критики.

Кого можна побачити?

Незалежні театри Запоріжжя, Черкас, Полтави, Харкова й області. Так, «Театр современного диалога» з Полтави можна назвати постійним учасником фестивалю. Його керівниця Ірина Гарець — знаний український драматург, неодноразовий фіналіст і лауреат міжнародних та всеукраїнських драматичних фестивалів, зокрема — «Тижня актуальної п’єси». Документальну виставу «Теорія великого фільтра» можна подивитись 1 квітня у «Студії 42».

Серед учасників з Харкова також є визнані майстри. Наприклад, автор п’єси і режисер однойменного спектаклю «Трюча» Володимир Снігурченко неодноразово отримував театральні та драматургічні премії, зокрема, на Молодіжному театральному форумі в Кишиневі та міжнародному конкурсі драматургів «Вільний театр» у Мінську. Показ відбудеться 30 березня у Будинку актора.

Вперше у фестивалі прийматимуть участь незалежні театрали Запоріжжя та Черкас. Їх об’єднує не тільки експериментальний характер, а й провокативна дія. Вистава «Міністерство освіти і науки України» «Запорізької нової драми» проходить у повній темряві, а єдиний актор перформансу «Мапи ідентичності» роздягається.

Абсурдистський спектакль «Вихід» театру-студії «Арт-Є» з Краснограду. Подивитися дію за творами сучасного українського драматурга Сашка Ушкалова можна 2 квітня.

До трансформування театральної культури приєдналися вихованці Школи акторської майстерності«ТЕСТО» — єдиної в Харкові, яка займається психофізичними тренінгами в ігровій формі. Вишкіл завершується показом. Гості фестивалю «Я і Села Брук» зможуть побачити два перформанси випускників — 26 і 31 березня.

П’єси у Студії «Школа магии театра» пишуть діти, самі готують декорації, реквізит, розбирають ролі та грають у спектаклі під керівництвом досвідчених викладачів. Що у них виходить, продемонструють 29 березня.

Експерименти психологів призвели до появи двох нових театральних практик — форум-театру та плейбек-театру. Познайомитися з їх особливостями можна 28 та 29 березня.

Гостями фестивалю є поетичні, образотворчі та музичні лабораторії, діяльність яких включає театральні практики. 

Щоб допомогти фестивалю відбутися (фінансово, фізично, морально), пишіть на сторінку у Facebook або Вконтакте.

ПОДПИШИТЕСЬ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПЕЛО, чтобы быть в курсе свежих новостей.

ПОДПИШИТЕСЬ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПЕЛО

В случае массовых потасовок на улицах города мы вас оповестим