Шведка Анна Хьоґлунд у «П’ятому Харкові»: про інклюзію та рівність

«Як не боятися іншого – в собі і навколишніх» — так називається чергова розмова в рамках культурної ініціативи «П’ятий Харків».

Зустріч із шведською авторкою та ілюстраторкою Анною Хьоґлунд відбудеться 24 травня о 19:00 в ДК ArtAREA. На зустріч запрошують підлітків та батьків, педагогів (у тому числі – спеціалістів з інклюзивної освіти), психологів, соціологів, культурологів, ілюстраторів та журналістів.

Вечір із Анною Хьоґлунд – це спільний проект «Видавництва», ініціативи «П’ятий Харків», Харківського літературного музею та ДК ArtAREA. Усі вони працюють над проектами для дітей і підлітків, питаннями рівності і толерантності.

Анна Хьоґлунд уже відома місцевим читачам за книжкою «Бути мною» – першим українським перекладом феміністичної повісті для підлітків.

«Ми презентували “Бути мною” у Харкові якраз тоді, коли українська громадськість домоглася вилучення грифу “рекомендовано Міносвіти” з “підручника” з сімейних цінностей, Верховна Рада не могла розібратись із поняттям ґендеру та ратифікувати Стамбульску конвенцію, а в Польщі поширювався Чарний протест проти тотальної заборони абортів, – говорить співзасновник „Видавництва“ Ілля Стронґовський. – Так склалося, що нову книжку Хьоґлунд “Про це говорять тільки з кроликами” ми презентуємо саме тоді, коли суспільство обговорює питання інклюзивної освіти в школах. Діти, хай би якими проґресивними вони не були, все ж часто жорстокі до тих, хто інакший, інший. І тому ми маємо привчати їх – і себе – не боятися іншого ні в собі, ні в навколишніх. Бо глибоко всередині – всі ми кролики».

У межах «П’ятого Харкова» місцеві жителі щомісяця зустрічаються з відомими літераторами та культурними діячами (не лише українськими). А в розмовах із ними — шукають відповіді на питання про те, хто ми такі і яким має бути наш «П’ятий Харків» — безпечне і толерантне місто найближчого майбутнього.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

ещё по теме:

Одиннадцать пострадавших: авария в центре Харькова

Горсовет повторно ремонтирует новую дорогу

КП переплатило полмиллиона за рельсы

Под ХОГА несколько десятков активистов требуют избирательную реформу

Виды Дании появятся на фасаде ХНАТОБа

опубликовано

21 мая 2017

просмотров

402

поделиться

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: