Шведка Анна Хьоґлунд у «П’ятому Харкові»: про інклюзію та рівність - Накипело
События

Шведка Анна Хьоґлунд у «П’ятому Харкові»: про інклюзію та рівність

«Як не боятися іншого – в собі і навколишніх» — так називається чергова розмова в рамках культурної ініціативи «П’ятий Харків».

Зустріч із шведською авторкою та ілюстраторкою Анною Хьоґлунд відбудеться 24 травня о 19:00 в ДК ArtAREA. На зустріч запрошують підлітків та батьків, педагогів (у тому числі – спеціалістів з інклюзивної освіти), психологів, соціологів, культурологів, ілюстраторів та журналістів.

Вечір із Анною Хьоґлунд – це спільний проект «Видавництва», ініціативи «П’ятий Харків», Харківського літературного музею та ДК ArtAREA. Усі вони працюють над проектами для дітей і підлітків, питаннями рівності і толерантності.

Анна Хьоґлунд уже відома місцевим читачам за книжкою «Бути мною» – першим українським перекладом феміністичної повісті для підлітків.

«Ми презентували “Бути мною” у Харкові якраз тоді, коли українська громадськість домоглася вилучення грифу “рекомендовано Міносвіти” з “підручника” з сімейних цінностей, Верховна Рада не могла розібратись із поняттям ґендеру та ратифікувати Стамбульску конвенцію, а в Польщі поширювався Чарний протест проти тотальної заборони абортів, – говорить співзасновник „Видавництва“ Ілля Стронґовський. – Так склалося, що нову книжку Хьоґлунд “Про це говорять тільки з кроликами” ми презентуємо саме тоді, коли суспільство обговорює питання інклюзивної освіти в школах. Діти, хай би якими проґресивними вони не були, все ж часто жорстокі до тих, хто інакший, інший. І тому ми маємо привчати їх – і себе – не боятися іншого ні в собі, ні в навколишніх. Бо глибоко всередині – всі ми кролики».

У межах «П’ятого Харкова» місцеві жителі щомісяця зустрічаються з відомими літераторами та культурними діячами (не лише українськими). А в розмовах із ними — шукають відповіді на питання про те, хто ми такі і яким має бути наш «П’ятий Харків» — безпечне і толерантне місто найближчого майбутнього.

ПОДПИШИТЕСЬ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПЕЛО, чтобы быть в курсе свежих новостей.

ПОДПИШИТЕСЬ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПЕЛО

В случае массовых потасовок на улицах города мы вас оповестим

X