Сергій Жадан запрошує школярів Харківщини до участі в конкурсі - Накипіло
Події

Сергій Жадан запрошує школярів Харківщини до участі в конкурсі

Переможці потраплять на Книжковий Арсенал, отримають поради від відомих письменників і літераторів та сертифікати на придбання книжок.

Благодійний фонд Сергія Жадана та проєкт підтримки дитячого читання «BaraBooka» другий рік поспіль оголошують конкурс відгуків на книги українських авторів серед школярів Луганської, Донецькой, а з цього року і Харківської областей – «Читай-пиши».

Організатори закликають подавати на конкурс не лише текстові, а й відеорецензії. Надіслати роботи можна до 1 квітня; для цього потрібно заповнити реєстраційну форму і долучити до неї свій текстовий та/або відеовідгук.

Переможців і переможиць визначатимуть у двох вікових групах: 10-13 та 14-17 років та у двох номінаціях: текстові та відеорецензії. Оголосять їх після 20 квітня, а нагородять під час Книжкового Арсеналу у Києві. Організує поїздку переможців з їх учителями або батьками БФ Сергія Жадана за підтримки фонду Ukraine charity. На Арсеналі діти познайомляться з журі конкурсу – відомими літераторами й критиками – та оберуть собі найновіші книжки від видавництв «Фабула» й «Ранок»: видавці подарують 12 переможцям сертифікати. Ті, хто посяде 1-ші місця, отримають планшети, 2 і 3 місця – фотокамери миттєвого друку. Книжки від видавництв-партнерів також отримають шістдесят фіналістів конкурсу.

Для відгуку школярі можуть обрати будь-яку книгу українською мовою, але перевагу журі надаватиме рецензіям на твори сучасних українських авторів.

Фіналістка минулорічного конкурсу Олеся Вітченко зі Старобельська зізнається: «Коли я ще не могла сама зорієнтуватися що читати, то просто читала за шкільною програмою. Але мені завжди хотілося читати книги авторів з мого рідного міста, зі Старобільська. Було цікаво, про що пишуть та як думають люди, що ходили тими ж вулицями, що і я, росли в тих самих умовах. Так я відкрила для себе Сергія Жадана, з яким ми в різний час вчилися в одній школі».

Як і минулоріч, організатори запросять школярів і викладачів у різних містах українського Сходу на зустрічі з українськими письменниками та критиками, які поділяться з дітьми порадами, як писати рецензії цікаво й аналітично, та й читати – більш вдумливо і з захопленням. Відбудеться тур за фінансової підтримки Українського інституту книги.

«Довгий час Схід України був ніби поза культурним полем. Нам важливо не просто декларувати, що Схід – це Україна, а допомогти дітям цих областей бути безперервно включеними в сучасний культурний контекст країни, у тому числі – літературний», –  говорить співорганізаторка й членкиня журі конкурсу, дитяча письменниця й керівниця BaraBooka Тетяна Стус.

Школярів конкурс вчить критично осмислювати прочитане й структурувати думки, а дорослих – краще розуміти, що діти й підлітки насправді шукають у книжках і яких знань їм не вистачає. І тих, і інших – користуватися сучасними методами.

«Відеоблоги – важлива частина сьогоднішніх комунікацій, і нам хочеться допомогти дітям навчитися висловлювати свою думку різними способами, а вчителів – використовувати на уроках те, чим діти залюбки користуються в позашкільному житті, – говорить голова й співзасновниця БФ Сергія Жадана Ірина Куніцина. – Сьогоднішні діти змалечку знімають і монтують за допомогою телефонів – і відеоблог може бути крутим інструментом для вивчення літератури чи будь-чого іншого, робити навчання ближчим і веселішим».

Партнери проєкту – ДП «Український інститут книги», Національний центр «Мала академія наук України», видавництва «Ранок» і «Фабула»  і вже вдруге – британський фонд Ukraine Charity. Склад журі: Сергій Жадан, Андрій Курков, Анастасія Музиченко, Ярослав Підгора-Гвяздовський, Маша Сердюк, Ірина Славінська, Євген Стасіневич, Тетяна Стус, Галина Ткачук, Ганна Улюра.

Додаткова інформація про конкурс — на сторінці конкурсу в Facebook, на сайті конкурсу та проєкту підтримки дитячого читання BaraBooka.

Члени журі конкурсу «Читай-пиши»:

  • Сергій Жадан, письменник, перекладач, громадський активіст;
  • Ганна Улюра, літературознавиця, літературна критикиня;
  • Ірина Славінська, журналістка, ведуча, літературознавиця;
  • Андрій Курков, письменник, журналіст, президент Українського ПЕН;
  • Анастасія Музиченко, провідна фахівчиня НЦ«МАНУ», літкритикиня;
  • Євген Стасіневич, літературний критик, ведучий, літературознавець.
  • Ярослав Підгора-Гвяздовський, кінокритик, член експертної комісії з питань видачі прокатних посвідчень при Держкіно, член відбіркових комісій українських кінофестивалів і премій, експерт Українського культурного фонду. .
  • Тетяна Стус, дитяча письменниця, засновниця та керівниця освітніх і культурних проєктів, громадська діячка;
  • Галина Ткачук, дитяча письменниця, викладачка літературного гуртка «Написатор», сценаристка проєкту«Живі письменники» Українського інституту книги;
  • Маша Сердюк, дитяча письменниця, журналістка, блогерка.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова