На розмову про сучасну літературу Літмузей запросив живого класика – відомого українського письменника і музиканта Сергія Жадана. 25 липня відбувся вечір буккросингу за його участі. Кілька десятків харків’ян отримали можливість обмінятися книгами і почути з перших вуст: що читає той, хто й сам створює літературні тенденції.
«Коли я усвідомив до кінця що таке «буккроссінг», я зрозумів що мені це не подобається. Віддати комусь свою книгу для мене це щось таке страшенно інтимне і дуже болісно», — чесно зізнався Жадан, але все ж підтримав популярний рух добіркою улюблених творів.
З-поміж того, що принесли на обмін учасники вечора – аудіокниги, сучасні романи, європейська та вітчизняна класика минулого століття, тревел-блоги та книги того ж таки Сергія Жадана.
Буккросинг, як громадський рух стартував всього 16 років тому, але нині поширений в усьому світі. Його прихильники залишають книги у людних місцях, таким чином популяризуючи читання. Суть у тому, щоб взявши собі чужий примірник, обов’язково поділитися чимось зі своєї особистої бібліотеки.
Список рекомендованих Сергієм Жаданом книг виглядає так:
- Збірка оповідання Олега Сенцова видавництва «Лаос». На переконання Жадана, книга цікава не з огляду політув’язнення автора, а тому, що справді талановито написана.
- Оповідання німкені Юдіт Германн – авторки, що спричинила справжній фурор у себе на Батьківщині.
- Роман «Ефіопська Січ» Василя Кожелянка.
- «Джунглі» Юрка Покальчука. Автобіографічні нариси українця про пригоди в Латинській Америці.
- Книги Кузьми Скрябіна. На думку Жадана, зразок веселої легкої літератури, яка заслуговує на увагу та екранізацію.
- «Звірослов» Тані Малярчук.
- «Солдат белый. Солдат черный» Анастасії Афанасьєвої. Особливо цікава саме харків’янам, оскільки має чимало епізодів, пов’язаних з містом.
- «Харків у дзеркалі світової літератури» Андрія Краснящих. Унікальна добірка цитат про Харків, зібраних з творів різних авторів.
- «20 письменників сучасної України» Ірини Славінської.
- «Сонце так рідко заходить» Оксани Луцишиної
- «Все це незриме вітло» Ентоні Дора. Сергій Жадан вважає її доречною у світлі нинішніх подій в України, хоча на сторінках книги – події другої Світової війни.
- «Бетман Сагайдачний» Олександра Кабанова.
- Твори Артема Чеха, як давні, так і найновіші.
- Поезія Джима Морісона
На сам кінець Сергій Жадан пригостив присутніх порцією власних віршів і закликав частіше відвідувати подібні заходи та читати якісну літературу.
Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED.
ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин