Призовна кампанія в Харківській області почалася 1 жовтня та продовжиться до кінця року.
Станом на 5 листопада на строкову службу відправлено 480 юнаків. Це складає 46% від запланованої кількості призовників. Такі дані наводить військовий комісар обласного військкомату Юрій Калгушкін.
Зокрема, із 4500 призовників, які з'явилися за викликом до військових комісаріатів, близько 400 визнані непридатними за ознаками здоров’я, понад 2000 чоловіків отримали відстрочку від служби. Основні причини відтермінування — через сімейні обставини, для продовження навчання або професійної діяльності.
Всього в рамках осінньої кампанії в області планується відправити на строкову службу 1300 громадян у віці від 20 до 27 років. З них 747 людей потраплять до підрозділів Збройних сил України, 485 осіб — до військових частин Національної гвардії. Інших розподілять до Держприкордонслужби та Державної спецслужби транспорту.
«Всі призовники до виконання бойових завдань в зоні ООС не залучаються. Близько 20% від загальної кількості проходитимуть військову строкову службу на території Харківської області», — додав Калгушкін.
За його словами, під час призову юнаки отримують грошову допомогу у розмірі 3842 гривень. При цьому, за строковиками, які до моменту призову були офіційно працевлаштовані, зберігається робоче місце та середня зарплата, що виплачується щомісячно. Також при звільненні кожному військовослужбовцю виплачується грошова допомога у розмірі до 2000 гривень.
Строк військової служби для громадян, які здобули повну вищу освіту, складає 12 місяців, для тих, в кого її немає — 18 місяців.
Якщо призовник не з’являється з поважних причин до військового комісаріату за викликом, на нього накладається штраф у розмірі від п’яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторну неявку людина повинна буде заплатити від 10 до 15 мінімумів. Ухилення від проходження служби тягне за собою кримінальну відповідальність — позбавлення волі на строк до трьох років.
«Це стосується громадян, що прибули до військових комісаріатів, пройшли медкомісію, і відносно них комісія прийняла рішення призвати. Якщо вони не з’явилися до районного або зірного пункту облвійськомату на відправлення (до місця проходження служби — ред.), настає кримінальна відповідальність. Станом на сьогодні відносно шести призовників направлені матеріали до правоохоронних органів», — підсумував комісар.
В Україні на строкову службу громадяни призиваються двічі на рік — навесні та восени. За словами директора Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ХОГА Олексія Максимова, протягом 2019 року облрада виділила з бюджету 1 мільйон 65 тисяч гривень на забезпечення призовного процесу.
ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин