Яким буде новий фільм про будинок «Слово» - Накипіло
Відео

Яким буде новий фільм про будинок «Слово»

У Харкові відбулися зйомки художнього фільму про «Слово» — будинок, де в 30-х роках жили українські митці, які пізніше були репресовані та розстріляні.

Кіно знімають за сценарієм, що у 2015 році виграв Міжнародний літературний конкурс «Коронація слова». Працювали над ним режисер Тарас Томенко та письменниця Любов Якимчук.

«У фільмі є своя правда, і свій художній вимисел, він побудований за законами драматургії. Історії тих людей дійсно покладені в основу нашого кіно, але це не означає, що це було — ми лише припускаємо, що таке могло трапитися», — коментує співавтор сценарію та режисер стрічки Тарас Томенко.

Історія починається у 1929 році, коли до будинку «Слово» заселилися перші мешканці, а закінчується у 1934-му. Таємницю сюжету автори не розкривають, але наголошують, що їхній фільм — не підручник з історії.

«Сценарій починали писати до війни, але реалії певною мірою впливають на роботу. Сюжет став більш динамічним, ми попрацювали над індивідуалізацією мови героїв. Трагічних драм в українському кінематографі зараз і так забагато, тому ми намагалися залишити глядача з хорошими емоціями, дали можливість отримати сатисфакцію», — каже Любов Якимчук.

оператор кино съемка режиссер слово гримм гриммерка свет дождь

Акторський склад поки що не оголосили, але відомо, що Миколу Хвильового гратиме відомий за «Кіборгами» В’ячеслав Довженко, а загалом буде задіяно близько 60-ти виконавців ролей.

У Харкові як знімальний майданчик використовують лише майдан Свободи та Держпром. Оригінальний будинок «Слово» у зйомках задіяний не буде — там нові мешканці, нові інтер’єри. Частина знімального процесу пройде в Києві. Автори фільму стверджують, що фінансово це більш вигідно.

оператор кино съемка режиссер слово гримм гриммерка свет дождь

«Події у Харкові відбувалися понад 80 років тому. Усі інтер’єри, наповнення, реквізит потрібно створювати з нуля, тому значно простіше робити зйомку інтер’єру в павільйонах у Києві, пристосованих до цього. Харків буде у фільмі присутній постійно, але зніматися місто буде в Києві, і його графіка буде створюватися так само в Києві», — пояснює продюсер Олег Щербина.

Знімальний процес завершать у 2019 році, але прем’єру, найімовірніше, варто очікувати наприкінці 2020 року.

Раніше, у 2017 році, вийшов документальний фільм «Будинок „Слово“», працював над яким також Тарас Томенко.

Фоторепортаж зі зйомок фільму можна подивитись за посиланням.

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram, чтобы быть в курсе свежих новостей.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова