Які лікарні в області досі не виконали вимоги щодо надання безоплатних медпослуг - Накипіло
Події

Які лікарні в області досі не виконали вимоги щодо надання безоплатних медпослуг

 • Костянтин Шокало, Марія Квіцінська, аналітики Центру спільних дій
 • Ігор Лептуга
 • 19 жовтня 2020

З квітня деякі медичні послуги є безкоштовними, тому що лікарням їх оплачує НСЗУ. Але при заключенні договорів деякі медичні заклади не могли виконати всі вимоги Національної служби здоров'я. Вони мали виконати їх у встановлений термін, але у Харківській області є декілька лікарень, які ще досі цього не зробили.

Директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця повідомила, що деякі лікарні на момент контрактування з Національною службою здоров'я не мали усіх необхідних вимог для укладання договору, проте ці заклади повинні були виконати їх у встановлений термін.

– Ці лікарні зобов’язалися виконати їх протягом 6 місяців, тобто забезпечити заклад необхідним обладнанням та кваліфікованими фахівцями. Заклади, які в термін не виконають відкладені вимоги, не отримають оплати за тим пакетом послуг, за яким вимоги не були виконані, – повідомила Мар’яна Возниця.

Як пояснила представниця пресслужби НСЗУ Христина Петрик, для всіх лікарень дедлайн встановлений 1 жовтня. 

– Керівники лікарень звітують, що планують виконати вимоги пізніше дедлайну. Терміни ні для кого не переносили. У звітах заклади подають статус і очікувану дату виконання, – каже Христина Петрик.

Директорка департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко каже, що НСЗУ буде призупиняти договори по тих пакетах, де відкладені вимоги не виконані. 

– Протягом жовтня наш департамент моніторингу буде перевіряти виконання відкладених вимог (віддалено на основі поданих документів, або під час моніторингових візитів). Якщо на момент проведення перевірки буде виявлено, що лікарня не виконала вимоги, дія договору за даним пакетом може бути призупинена до моменту їх виконання, – повідомила директорка департаменту комунікацій НСЗУ.

За її інформацією, наразі триває перевірка виконання вимог, в тому числі і моніторингові візити у лікарні, які розпочались з 1-го жовтня. 

Тетяна Бойко пояснює, що зараз медзаклади продовжують надавати безоплатні послуги пацієнтам за Програмою медичних гарантій. Якщо ж заклад не виконає вимог, то не зможе надавати пацієнтам безоплатні послуги, але хворі зможуть звернутися у іншу лікарню, яка виконала всі вимоги НСЗУ.

На Харківщині наразі 3 лікарні ще виконують відкладені вимоги:

 • Харківський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер №1 – 1 вимога;
 • Харківська дитяча клінічна лікарня №19 – 1 вимога;
 • Барвінківська ЦРЛ – 3 вимоги.

За інформацією НСЗУ, дані про виконання вимог актуальні на 12 жовтня.

Харківський обласний шкірно-венерологічний диспансер №1 планував виконати вимогу до 30 вересня 2020 року за пакетом “Стаціонарна допомога дорослим і дітям без проведення хірургічних операцій”.

Ця вимога стосується наявності ліцензії на провадження діяльності з обігу наркотичних речовин та прекурсорів. Лікарня зобов’язувалася забезпечити її наявність у закладі до 1 жовтня.

Харківська дитяча лікарня №19 планує виконати вимогу до 31 жовтня.

У заклада повинна бути ліцензія на провадження діяльності з обігу наркотичних речовин та прекурсорів. Лікарня зобов’язувалася забезпечити наявність ліцензії до 1 жовтня.

Вимога повинна бути виконана за пакетом «Стаціонарна допомога дорослим і дітям без проведення хірургічних операцій».

Барвінківська ЦРЛ має такі невиконані вимоги:

 • помпа для ентерального харчування та витратні матеріали для неї;
 • протипролежневий матрац;
 • функціональне ліжко для кожного пацієнта. 

Вимоги повинні бути виконані за пакетом «Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям». Запланована дата виконання – 31 жовтня 2020 року.

Також НСЗУ не підтвердила виконання вимог 3-ма лікарнями Харківської області. 

– Коли перший раз у НСЗУ проглядали документи, їх кількість була недостатньою для підтвердження виконання вимог. Скоріше за все, що закладу повідомили про це та попросили дослати документи. Може бути ситуація, що медзаклад їх дослав, але в НСЗУ їх ще не перевірили. Також лікарня могла дослати, проте їх все ще недостатньо, або ще не дослали нічого, –  пояснила директорка департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко.

Лікарні, які не дослали документи:

 • Харківська лікарня №3;
 • Харківський обласний центр урології та нефрології ім. В.І. Шаповалова;
 • Золочівська ЦРЛ. 

У вересні кількість госпіталізованих із COVID-19 зросла на 34%

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова