Яка ситуація з безробіттям у Харківській області? - Накипіло
Події

Яка ситуація з безробіттям у Харківській області?

  • Анна М'ясникова
  • starkon.city
  • 25 квітня 2020

За час карантину офіційно безробітних стало більше в півтора раза. 

Із середини березня до середини квітня статус безробітних отримали 10 тисяч людей. Це на 55% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. Такі дані наводить директор Харківського обласного центру зайнятості Володимир Міненко.

За його словами, наразі до Центру щоденно звертаються 550—600 людей. До карантину звернень було до 300 на день.

«Рівень безробіття по області до карантину складав 1,3 %, зараз — 1,6%. Однак ця ситуація не показує реальної картини. Це статистика лише щодо тих, хто звертається до служби зайнятості», — зазначив Міненко.

Підвищений попит на лікарів, медсестер, фармацевтів, провізорів, працівників сільського господарства та на людей із робітничими спеціальностями. Водночас на обліку стоять переважно економісти, юристи, бухгалтери, менеджери. Серед облікованих осіб у Харкові 70 % — люди з вищою освітою, в області цей показник нижчий (40%). 

«Середня зарплата по вакансіях, які у нас є, 5—6 тисяч гривень. Є пропозиції з зарплатою 12—15 тисяч, але це межа. Таких вакансій не дуже багато», — додає керівних закладу.

Які пільги можна отримати?

Наразі Центр виплачує допомогу по безробіттю та компенсує витрати підприємцям на заробітну плату працівників, які залишились у стані часткового безробіття або звернули діяльність у зв’язку з карантином. Фінансування інших програм, зокрема перенавчання працівників, зупинено на період карантину.

«Якщо виробниче підприємство відчуває, що треба відправляти своїх працівників на неповний робочий день/тиждень/місяць, керівник може звернутися до нас за компенсацією. Припустимо, робочі дні зменшено на 50%, тоді половину зарплати (за відпрацьоване — ред.) сплачує роботодавець працівникам, а ⅔ іншої половини компенсуємо ми підприємству (а воно — робітнику). Кожна людина в такому випадку може отримати максимальну суму 2 100 гривень», — пояснив директор Центру.

Така ж можливість є для бізнесу будь-якої сфери діяльності, який звернув або обмежив роботу. Максимальна сума компенсації для кожної людини — 4 721 гривня. Гроші виплачуватимуть на період карантину та протягом місяця після його закінчення.

«Для цього роботодавець повинен звернутися до Центру зайнятості та подати перелік документів. Закон вже прийнятий, однак положення ще не затверджено. Тому деталі розказати не зможу», — зауважив Міненко.

Як отримати статус безробітного?

На період карантину уряд спростив умови його набуття. Для цього потрібно лише подати заяву до Центру зайнятості: надіслати на e-mail або покласти у поштову скриньку перед установою. Людині надають статус та починають виплачувати кошти вже у день звернення.

Мінімальна допомога незастрахованим особам підвищена нещодавно до 1 000 гривень. Для застрахованих громадян виплати стартують зі 1 800 гривень.Середній рівень допомоги по області за перші три місяці 2020 року складає 3 800 гривень. 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова