Як вирішувати проблеми в громадах: на Харківщині стартував проєкт для активістів - Накипіло
Події

Як вирішувати проблеми в громадах: на Харківщині стартував проєкт для активістів

Хочеш, аби у твоєму місті транспорт став доступнішим або з’явився новий дитячий майданчик? Ставай учасником нової ініціативи. 

В рамках проєкту «Мережа молодіжних хабів Харківщини драйвує громадську активність» мешканців області навчатимуть громадському контролю, створенню та реалізації власних ініціатив. Головна мета програми — підвищити активність громад.

DSC 1180

«Зараз люди не долучені до розв'язання питань у громадах — неважливо яких, чи до окремого звернення, чи до великих акцій, — через те, що не вірять у результат. Тому ми вирішили показати на власному прикладі, як це працює», — пояснює голова ГО «Розвиток разом» Ольга Перелигіна.

За останні три роки активісти створили хаби в Золочеві, Новій Водолазі, Чугуєві, Первомайському, Лозовій, Балаклії, Краснограді та Змієві. І тепер вони допомагатимуть іншим у заснуванні молодіжних центрів, а також моніторитимуть проблеми міського транспорту в громадах та сприятимуть їх вирішенню. Крім того, разом із мешканцями вони працюватимуть над облаштуванням відкритих майданчиків для проведення міських заходів.

А ще на учасників чекають майстер-класи з подання проєктів до бюджету участі та розбір успішних кейсів. Завершальний етап — обмін досвідом під час фестивалю NametFest у Змієві.

DSC 1188

«Один з перших молодіжних проєктів (у Первомайському — ред.), що виграв, — купівля музичного обладнання для молодіжного гурту в Палаці культури. Наступний — щити для стрітболу для фізкультурного комплексу. Їх подавали учні через електронну платформу бюджету участі в місті», — наводить приклади координатор програми, куратор ХАБу «Комора» Олексій Шаповалов.

Проєкт розпочався 1 листопада цього року і триватиме до кінця жовтня 2020-го. Кожний центр працюватиме як окремо, так і у взаємодії з іншими членами «Мережі».

DSC 1182

Про те, коли та де відбудеться чергова акція, організатори повідомлятимуть на сторінці у Facebook. До заходів можуть долучитися всі охочі. Серед них відбирають найактивніших та найвмотивованіших, які допомагатимуть реалізовувати ініціативи. 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова