Як харківські мажоритарники працювали в Раді. Рейтинг ОПОРИ - Накипіло
Події

Як харківські мажоритарники працювали в Раді. Рейтинг ОПОРИ

За результатами моніторингу Громадської мережі ОПОРА протягом шостої сесії Верховної Ради депутати-мажоритарники Харківської області приділяли значно менше уваги роботі в округах, ніж законотворчій діяльності.

DSC_1433

«До загального рейтингу ввійшло 88 народних депутатів, обраних в одномандатних мажоритарних округах по всій Україні. Зокрема, по Харкову до моніторингового проекту увійшли сім нардепів: Валерій Писаренко, Олександр Кірш, Дмитро Святаш, Віталій Хомутиннік, Володимир Мисик, Анатолій Денисенко та Олександр Фельдман», розповідає Катерина Мінкіна, громадська консультантка ОПОРИ в Харківській області.

Оцінка діяльності нардепів складалася із двох показників. По-перше, законодавча активність у парламенті — відвідуваність комітетів, відвідуваність пленарних засідань, кількість поданих постанов, кількість ініційованих і прийнятих законопроектів тощо.

DSC_1436

DSC_1444

По-друге, активність у виборчому окрузі, тобто участь у публічних заходах, особисті прийоми, кількість приймалень поза округом і в окрузі.

«За період діяльності шостої сесії харківськими депутатами було підготовлено 69 законопроектів. Із них 42 стосуються питань передвиборчої програми і лише дев’ять округу. Найбільше законопроектів було подано Олександром Кіршем – 25. Олександр Фельдман – він зареєстрував три законопроекти – закриває наш рейтинг», – пояснює Катерина Мінкіна.

Натомість в округах харківські обранці проводять значно менше часу.

DSC_1458

«Сумарно за півроку всі депутати Харківщини провели 31 особистий прийом та відвідали 41 публічний захід. Це посередні позиції у всеукраїнському рейтингу. Найвищій показник серед харківських депутатів у Олександра Фельдмана – 49-те місце по роботі в окрузі у загальноукраїнському рейтингу. Найнижчий – у Володимира Мисика – 81-ше місце», – розповідає Микола Зінченко, представник ОПОРИ у Харківській області.

Моніторинг проводиться щомісяця, з його результатами можна ознайомитися тут.

DSC_1452

DSC_1457

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова