Впливаємо на владу разом - Накипіло
Я гражданский журналист

Впливаємо на владу разом

У липні 2016 р. громадська організація «Пісочинська альтернатива» розпочала серію тренінгів для громадських активістів та депутатів місцевих рад у межах проекту «Впливаємо на владу разом», що здійснюється за підтримки European Endowment for Democracy (EED).

EiLoDLCjaCI (1)

Упродовж реалізації проекту організатори планують підготувати місцевих активістів до роботи в органах місцевого самоврядування нових об’єднаних громад, а також навчити проводити моніторинг та контроль фінансової діяльності керівництва місцевих рад.

Загалом уже задіяно активістів та депутатів із м. Мерефа, смт. Пісочин, м. Дергачі, м. Чугуїв, м. Люботин, м. Зміїв та смт. Рогань.

1469634231_13529180_1089735621093699_8493356880869045032_n (1)

У якості тренерів залучено депутатів обласної та районної рад, експертів із місцевого самоврядування. Так, скажімо, під час перших тренінгів Віктор Кисіль, депутат Харківської обласної ради ознайомив учасників із організацією та особливостями роботи місцевих рад, розповів, як готуються та приймаються рішення.

Депутат Дергачівської районної ради Ірина Басова розповіла місцевим учасникам тренінгів про особливості формування бюджетів місцевих рад, тендерні закупівлі, організацію електронних закупівель через систему публічних закупівель (https://prozorro.gov.ua).

JBEc_cDtPPs (1)

Цікавими прикладами проектної діяльності поділився голова громадської організації «Пісочинська альтернатива» Станіслав Шапарь, а депутат Харківської районної ради Артем Фисун презентує перед слухачами особливості організації громадської інформаційної кампанії тиску на місцеву раду під час обговорення інфраструктурних проектів.

Цікаво, що на час реалізації проекту припали перші вибори в об’єднаній Мереф’янській міській громаді та Роганській селищній громаді. Ми попросили керівника проекту Станіслава Шапаря прокоментувати хід виборчих перегонів у Мерефі й Рогані, розкрити особливості участі слухачів проекту «Впливаємо на владу разом» у виборчій кампанії.

Станіслав Шапарь зазначив: «За результатами виборів до Мереф’янської міської ради, із 15 слухачів проекту «Впливаємо на владу разом» 4 стали депутатами, а Віталій Рябуха, який не тільки очолював виборчий список, але й балотувався в мери, зайняв друге місце, набравши 21% голосів, а чинний мер – 47%. При цьому напередодні проведення виборів 31 липня 2016 р. у новоствореній об’єднаній громаді м. Мерефа та с. Утківка були розглянуті питання особливостей виборчого процесу, захисту результатів виборів у день голосування та ніч підрахунку голосів. Ми не тільки навчаємо активістів визначати проблеми місцевого самоврядування, але й допомагаємо нашим активістам при організації роботи ради: прийняття регламенту, документів ради, робота з бюджетними пропозиціями.

Власне, отриманий перший досвід для учасників проекту можна буде поширювати й на інші об’єднані громади. Принаймні, успішна виборча кампанія місцевих активістів у Мерефі дає підстави про це говорити. Зараз набутий досвід наші учасники проекті намагаються реалізувати в Рогані».

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова