Павло Шеремета – керівний партнер компанії «Пропив.in.ua», засновник Києво-Могилянської бізнес-школи (KMBS), колишній президент Київської школи економіки та Міністр економічного розвитку і торгівлі України, засновник Школи управління Українського католицького університету провів відкриту зустріч з харків’янами в Українській Академії Лідерства.
«Є три необхідні речі для зсуву реальності, для прориву. Повинні бути ментальність, людяність та інструменти. Що є ментальність? Ментальність – це глибоке внутрішнє бажання цього прориву, це якесь внутрішнє відчуття, що все недобре і якщо ти сьогодні не почнеш рухатися і нічого не зробиш, все буде набагато гірше. І сидіння на дивані, і критикування у фейсбуці не помагає, а заважає. І в Україні нам не вистачає цієї параної в хорошу розумінні цього слова»
«Один з інструментів, який ми використовуємо, — це шестимісячні проекти з чіткими кінцевими результатами. У нас немає часу розтягувати процеси на роки. Якщо просто додати трошки більше енергії, грошей, проектного управління, знань, навичок, то можна зробити все»
«Є деякі тенденції, які не залежні від реформ, як наприклад автоматизація. Я бачу по багатьох українських підприємствах, що людей замінили роботи, вони продуктивніші і вони починають коштувати все менше, а українці повинні коштувати більше, тому що так, як ми заробляємо, це вже дуже мало. Українці повинні бути винахідливішими, інноваційнішими, емпатичнішими, тому що роботи такими не є, вони не мають емпатії та емоцій, вони не розуміють емоцій. Я знаю, що в індустріальному Харкові це буде контроверсійна фраза, але в послугах є більші шанси, тому що ще не придумані роботи, які будуть прибирати ліжка і застеляти столи. Послуги дуже важко роботизувати, тому що люди хочуть мати посмішку, бачити привітність і чути добре слово. Так що в послугах набагато більше можливостей»
«Грошей є дуже багато, і навіть у Харкові. Це наше невміння і небажання зробити такі проекти (про осередок Української Академії Лідерства у Харкові) у більшій кількості. Це був занедбаний садочок ще рік тому. З’явилася команда і з’явилась ідея. Є шість людей, які уявили це собі, перетворили на проектний план, походили по зацікавлених сторонах і ось ми вже тут. Нам треба багато таких проектів»
«Коли у мене запитують, яка повинна бути місія України, я кажу, що я би починав з дуже елементарних речей. Тобто місія України як держави повинна бути в тому, щоб дати можливість українцям бути багатими хоча б на тому рівні, на якому є люди в решті світу, хоча б на тому рівні, на якому є українці в Канаді. Бо смішно, коли українці в Канаді живуть багатше, ніж українці в Україні. Що тут ще далі думати про місію? Давайте просто підтягнемося на той рівень!»
«Ті проекти, які в мене не вийшли, і такі є, це тому що я не зробив коаліцію за ці реформи, за ці зміни. І я не хочу винити в цьому прем’єр-міністра, чи мера, чи бізнес, який не реагує на мої запити. Тому що я буду вправно це все розказувати. Це наша відповідальність у місті, у країні зробити ці коаліції за реформи з тих людей, які мислять, мають ментальність прориву, які хочуть щось досягти і розуміють, що це одне-єдине життя»
«Щоб здійснити прориви задаємо собі ці самі питання: де прорив, який кінцевий результат ми хочемо досягти, бажано в шестимісячний термін? І де є коаліція, яка може в цьому допомогти?»
ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин