Усі проти всіх. Моніторинг харківських маніпуляцій INFOCRIME Kharkiv - Накипіло
Події

Усі проти всіх. Моніторинг харківських маніпуляцій INFOCRIME Kharkiv

Проєкт INFOCRIME Kharkiv перевірив дописи харківських політиків у соцмережах, публікації та відеосюжети найпопулярніших медіа Харкова. Загалом протягом 26-30 липня із проаналізованих 1348 новин експерти зафіксували 90 матеріалів з ознаками маніпуляцій. Джинса від місцевих політиків становить трохи менше половини — 48,8%, бізнесу — 44%.

Минулого тижня увага була прикута до розслідування місцевих активістів щодо продажу нерухомості в Криму голови ХОДА Айни Тимчук. Про це написали всі харківські медіа. Проте крім інформаційних матеріалів були опубліковані й матеріали з ознаками замовності як проти так і на користь голови облдержадміністрації. 

Snimok ekrana 2021 08 07 v 14.08.16

Kharkiv.Today

В аналогічному матеріалі мітинг вважають проплаченим і називають його атакою на Айну Тимчук: «Ранее сообщалось, что под стены ХОГА собираются вывести проплаченный митинг, организованный заинтересованными в увольнении главы Айны Тимчук. Атака на нее началась в полдень 26 июля, когда вышло «расследование» харьковских «кнопок» о бизнесе бывшего мужа Андрея Тимчука. Позже на его разгон в социальных сетях было потрачено, по разным данным, от 20 000 до 50 000 долларов. На своей странице в Фейсбук Тимчук пообещал подать в суд на «информационных террористов»» (Город Х). 

Варто зазначити, що очільниця області стала після скандалу активнішою в медіапросторі. Експерти виявили замовні статті про відкриття парку й фанзони, а також аналогічні статті про участь Тимчук у розв’язанні проблеми з невиплатами лікарям заборгованості: 

Snimok ekrana 2021 08 07 v 18.01.51

057.ua

Snimok ekrana 2021 08 07 v 18.01.41

SQ

У матеріалі з ознаками замовності проти Айни Тимчук фігурує Михайло Добкін. Він у черговий раз наголосив на тому, що голова Харківської облгосадміністрації Айна Тимчук — «прикрытие для значительного усиления так называемого «днепропетровского клана», который все больше пытается управлять и подминать под себя Харьков» (Вечерний Харьков). У тій же статті Добкін контрагітує проти Ігоря Терехова, який нібито здає «интересы харьковчан бизнес-аппетитам днепровской элиты»: «Уже сейчас в Харькове готовятся так называемые «сетки» для манипуляций на выборах. Не удивлюсь, что там тоже торчат уши наших юго-западных соседей", — сказал политик».

Проти нього самого вийшов сюжет на місцевому каналі Харьковские Известия з основним посилом — «Михайло Добкін побоюється, що Харків знову скаже йому “ні” або навіть “прощавай”», а значить не балотуватиметься на виборах мера. Ця теза базується на оцінках політолога Володимира Фесенка, який неодноразово виключно позитивно відгукувався про теперішню харківську владу. 

У відповідь на це Добкін поскаржився на «чорні технології»: «Меня попытаются не допустить к выборам – я к этому готов. Меня попытаются снять с выборов – я к этому тоже готов. Меня попытаются с помощью судебных решений не допустить – я и к этому готов», — заявил Михаил Добкин (Вечерний Харьков).

У замовних матеріалах на користь Ігоря Терхова знову не обійшлося  без заангажованих експертів. Комплементарний матеріал на основі інтерв’ю псевдосоціолога-політолога Вадима Карасьова «Інтерфаксу-Україна» вийшов на двох місцевих каналах (Харьковские известия, АТН) і трьох онлайнмедіа (Мой Харьков, Город Х, АТН). У ньому йдеться про те, що Харків — кращий мегаполісом України і все завдяки Ігореві Терехову.

Лідер серед місцевих політиків за кількістю замовних матеріалів Ігор Терехов продовжує джинсувати на міських ремонтах, картці харків’янина та відкритті зоопарку. Остання тема — у кожному випуску теленовин «Харьковских известий» протягом 26-30 липня. 

Водночас зоопарк став приводом для маніпуляцій. Депутат міськради від ОПЗЖ і блогер Анатолій Родзинський стверджує, що в Харкові «замучили до смерти слона», мотивуючи це тим, що «Официальная причина смерти от болезни суставов … но не нужно быть большим специалистом, чтобы понимать — если слона держать в загоне 5×5 кв.м. и ему некуда двигаться, то он умрет! Это очевидно!». При цьому середня тривалість життя слона жіночої статі в неволі — 19 років, харківська слониха прожила більше — 23 роки і померла внаслідок хронічного захворювання.

Традиційний для замовних матеріалів Терехова меседж про «най-най-найкраще» застосувала цього разу  й нардепка Юлія Світлична: «Лучшая область любимой страны» – народный депутат Украины лидер Блока «Разом!» Юлия Светличная проводит парламентские каникулы на Харьковщине. Традиционно решает все проблемы на месте – вместе с людьми» (Вечерний Харьков)

І, як завжди, Світлична відзначає будь-яке свято публікацією на свою користь:

pasted image 0

 Вечерний Харьков

І завершуємо огляд харківських маніпулятивних матеріалів про нового учасника майбутніх перегонів за крісло мера Костянтина Немічева. І в ньому водночас міститься критика концерна «АВЕК», власником якого є нардеп від ОПЗЖ Олександр Фельдман:

«Отвечая на вопрос, а какие конкретно предприниматели помогут, Немичев сказал: “Например, предприниматели «Барабашово», которым мы оказывали поддержку, когда концерн «АВЭК», хотел рейдерским способом забрать их бизнес и торговые точки”».

Мой Харьков

________________________________________________________________

*До вибірки потрапили усі матеріали 10 інтернет-сайтів (Status Quo, «ВГороде», «057.ua», «Вечерний Харьков», «Об`єктив», «АТН» «Город Х», «Мой Харьков», Newsroom, Kharkiv.Today), усі матеріали чотирьох телеканалів – «7 канал» (програма «Харьковские известия»), Simon, «АТН», UA.Харків, а також сторінки в Фейсбуці нардепа Олександра Фельдмана, нардепки Юлії Світличної, депутата міськради Андрія Лесика, екс-нардепа і потенційоного кандидата в мери Харкова Михайла Добкіна, секретаря міськради і потенційоного кандидата в мери Харкова Ігоря Терехова, депутата міськради Анатолія Родзинського, екс-нардепа і потенційоного кандидата в мери Харкова Євгенія Мураєва, депутата міськради Дмитра Булаха, бізнесмена, блогера і екс-кандидата в мери Юрія Сапронова. Період моніторингу – 19-23 липня 2021 року.

Читайте більше новин про маніпуляції, фейки і «джинсу» в харківському медіапросторі на нашій сторінці у Facebook: 


“Проєкт Infocrime здійснюється ГО Інститутом Масової Інформації за підтримки Фонду Thomson Reuters у рамках програми підтримки незалежних ЗМІ у країнах Східного партнерства, за підтримки Міністе́рства закордонних справ і у справах Співдружності націй Великої Британії”

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова