Українці зможуть позмагатись у народних танцях - Накипіло
Події

Українці зможуть позмагатись у народних танцях

  • Анна Мясникова
  • cometa-kh.news
  • 14 листопада 2019

Хочете перевірити власну танцювальну майстерність або просто подивитись на професіоналів? Долучайтеся.

30 листопада у Палаці культури залізничників відбудеться фестиваль українського танцю «ГопакФест». Його мета — підтримати українську культуру та популяризувати її серед молодих танцюристів.

DSC 1124

«Гопак — це символ українського танцю та візитівка нашої культури в усьому світі. Це сила, душа та енергія нашого народу», — говорить координаторка фесту Ганна Андрющенко.

Вперше захід відбувся у Києві в лютому 2017 року, а потім розповсюдився областями, щоби знайомити українців з особливостями хореографії різних куточків країни.

«Кожен регіон має свою індивідуальність, нюанси та свій смак. Ми хочемо, щоби громадяни побачили, наскільки Україна різноманітна, яскрава та при цьому — єдина», — пояснює Ганна Андрющенко.

Під час фестивалю позмагатися у власній майстерності зможуть аматорські та професійні колективи з усієї України. Серед номінацій — гопак академічний та фольклорно-етнографічний, стилізація українського танцю (поєднання із сучасною хореографією), кращий чоловічий та жіночий танок та інші. 

DSC 1122

«Першим (оцінюватиметься — ред.) рівень хореографічної постановки: наскільки грамотно і природньо з’єднані музика, рухи та костюми. Другий момент — виконавська майстерність: загальна хореографічна підготовка й технічне володіння рухами та елементами, притаманними гопаку», — перераховує критерії оцінювання голова Харківського обласного осередку Національної хореографічної спілки України Борис Колногузенко.

Також відбудеться конкурс із бойового гопака, де виконавці сольно та в парах демонструватимуть володіння козацькими прийомами бою, зокрема із шаблею.

DSC 1121

Окрім конкурсної програми на учасників чекають майстер-класи від журі, виступи гостей заходу та показ старовинного народного вбрання Лівобережної України.  

Заявки на участь прийматимуться до 25 листопада. Детальніше про конкурс та програму можна дізнатися на сайті фестивалю.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова