У січні двічі порушувалися права журналістів на Харківщині - Накипіло
Події

У січні двічі порушувалися права журналістів на Харківщині

  • Інститут масової інформації
  • 16 лютого 2020
У січні експерти ІМІ зафіксували 19 випадків порушень свободи слова в Україні. З них 11 стосувалися фізичної агресії проти журналістів. Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації «Барометр свободи слова».

Найбільше порушень зафіксовано в категорії «перешкоджання професійній журналістській діяльності» – шість.Далі йдуть погрози, кібератаки та юридичний тиск – по три випадки. Обмеження доступу до інформації – два випадки. Зафіксовано по одному випадку в категоріях “побиття” та “пошкодження майна журналістів”.

Порушення сталися в семи регіонах країни. Найчастіше порушували права журналістів у Києві та на Львівщині – по чотири випадки, дали йдуть Одещина та Полтавщина (по три випадки), на Харківщині та Волині по два випадки і один – у Чернівцях.

5e4136e877055 barometer 2020 january v3

У Харківському регіоні ІМІ зафіксував травмування оператора телеканалу СТБ Олександра Бринзи внаслідок застосування з боку невідомих газу під час акції біля ХОДА. І ще один випадок стався в селі Смирнівка Харківської області, де працівник полігону відходів перешкоджав роботі знімальної групи ТРК “Сігма” і пошкодив техніку.

Найгучнішими порушеннями січня стали інциденти з підпалом авто журналістки Радіо Свобода у Львові та спроби кіберполіції вмовити редакції регіональних інтернет-видань встановити на їхніх сайтах програмний скрипт, який дозволить ідентифікувати користувачів.

У випадку з підпалом показовими є дії слідчих Національної поліції, які оперативно встановили особу палія авто журналістки та оголосили йому підозру.

В анексованому Росією Криму ФСБ заборонила українському журналістові Тарасу Ібрагімову, який співпрацює з редакцією Крим.Реалії, в'їзд на територію Росії та анексованого нею Криму до кінця травня 2054 року. Журналіст пов'язує цю заборону зі своєю журналісткою діяльністю і роботою на видання, які активно висвітлюють суди над кримськими татарами в Криму і Росії.

Таким чином, з початку року ІМІ зафіксував шість випадків перешкоджання, по три – погроз,  кібератак та юридичного тиску, два випадки обмеження доступу та один випадок побиття.

Порушували право журналістів на професію переважно приватні особи, місцева влада, правоохоронці та Офіс Президента.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова