У Києві пройде Фестиваль живих історій - Накипіло
Події

У Києві пройде Фестиваль живих історій

  • Фестиваль живих історій
  • Фестиваль живих історій
  • 12 вересня 2019

28 – 29 вересня у Києві організація «Інша Освіта» та програма неформальної історичної освіти «Студії живої історії» проведуть Фестиваль живих історій. Він збере людей, ініціативи та інституції, що працюють із культурною спадщиною, вивченням історії та того, яким чином люди пам’ятають минуле. 

Фестиваль стане спільним простором для відповідального осмислення новітньої історії, представлення культурних та освітніх практик, для спільного пошуку інклюзивного та поліфонічного бачення історії, що передбачає полікультурний, локальний та особистісний виміри.

Фестиваль має на меті поставити наступні запитання і спробувати знайти на них відповіді:

  • Чи існує альтернатива поширеним нині наративам пам’яті? 
  • Як суспільство та влада можуть створювати інклюзивні та партисипативні простори пам’яті? 
  • Якою може бути історична політика сучасної України? 
  • Яка роль культури та мистецтва у цьому процесі?

В програмі фестивалю: екскурсії та квести в місті, майстер-класи про те, як працювати з історією, виставка «Кімната дослідниці(ка)», жива лабораторія публічноісторичних ініціатив, публічні дискусії, знайомства та мережування для державних та недержавних бібліотек, архівів та музеїв, кінопокази і документальний театр, а також дитяча і музична. 

В рамках виставки «Кімната дослідниці(ка)» будуть представлені проєкти про Донбас, Харків та Івано-Франківськ. Це віртуальна виставка «Шахтарські історії зі Сходу та Заходу України», мистецький проєкт «Окупація» спроба реконструкції фотографій з родинних альбомів, які були втрачені через окупацію Донецька, комікс «Луганськ, який ти?», виставка про рок-музику 1990-х на Донеччині та інші. Також буде представлений проєкт «“Дитвидав”: історія української дитячої ілюстрації в радянські часи, з 1960-х до 1990-х», екскурсію про єврейське минуле Івано-Франківська, проєкт «365 жіночих історій харків'янок», зін «Майстерні на Пушкінському в'їзді» та інші. 

В рамках лекційно-дискусійної програми відбудеться лекція «Як працює Вікіпедія і як її використовують у війнах за історичну пам'ять», дискусія «Писати про історію в добу ютюбу?», обговорення про науково-популярну літературу, історичний репортаж та «мемізацію історії», а також дискусія «Якою може бути політика пам’яті в Україні?».

У програмі майстер-класів відбудуться майстерні про те, як працювати в експедиції, як створити мем, як працювати з архівами КҐБ, як використовувати дидактичні ігри в роботі з історією та інші. 

В рамках кінопрограми буде продемонстровано українські документальні фільми від фестивалю 86, а також короткий метр від випускників Студій живої історії та молодих українських режисерів. Це короткометражні роботи «Харківський футбольний рух» Євгенія Шатілова та Валерія Зінченка, «93» Дмитра Джулая, «Цвєтаєвої і Маяковського» Поліни Мошенської, «Там знизу тихо» Ксенії Марченко, «Колір фасаду – синій» Олексія Радинського та інші. Повний метр: «Історія зимового саду» Семена Мозгового та «Людина з табуретом» (Катя Мізіна\ Ярослав Попов\ Юлія Рязанцева). В кінопрограмі візьмуть участь окремі автори фільмів. 

Подія відбудеться в Києві в партнерстві з культурно-мистецькими інституціями міста. Центральна локація фестивалю – 13-й павільйон ВДНГ – арт-резиденція Carbon (пр-т Академіка Глушкова, 1).

Вхід на всі події «Фестивалю живої історії» вільний. За новинами стежте в події на Facebook: https://www.facebook.com/events/399146510952891

Фестиваль живих історій реалізується організацією «Інша Освіта» в партнерстві зі Спілкою MitOst e.V. та ГО «Центр студій політики пам’яті та публічної історії “Мнемоніка”» за фінансової підтримки Програми Н.О.Р.Д. Українського культурного фонду, Фонду імені Гайнріха Бьолля в УкраїніМіністерства закордонних справ Німеччини та Фонду Роберта Боша.

Із запитаннями звертайтеся на [email protected] 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова