Пристрій Oxygen щохвилини перевіряє стан забруднення повітря.
Громадська організація Eco City презентувала станції моніторингу повітря. Українське обладнання дозволить цілодобово слідкувати за вмістом небезпечних речовин, серед яких — діоксид азоту, оксид вуглецю, аміак, формальдегід, приземний озон, сумарні органічні речовини. Гроші на датчики виділили фонд National Endowment for Democracy (США) та чешська організація «Арніка» за підтримки Міністерства закордонних справ Чехії у рамках Програми співробітництва для трансформації.
«Основний моніторинг — це визначення концентрації дрібнодисперсного мікропилу в повітрі. Також станції передають дані в мережу через WiFi-зв'язок: вони обладнані потужною восьмидецибельною антеною, яка дає можливість упіймати різні точки на великих відстанях від роутера. Далі показники відправляються на сервер Eco City, після чого зібрані параметри відображаються на карті», — розповів Олексій Трелевський, куратор громадського моніторингу якості повітря в Україні Eco City.
Окрім Харкова, сенсори з'являться ще в чотирьох промислових містах — Кривому Розі, Дніпрі, Запоріжжі та Краматорську.
«Якщо детально проаналізувати звіти Всесвітньої організації охорони здоров'я, можна дійти висновку: більшість забруднюючих речовин мають не лише довгострокову, а й короткострокову дію. На жаль, державна система, яка узагальнює екологічні дані за рік або місяць, не дає можливості оцінити, скільки ж здоров'я ми втратили, коли стояли на автобусній зупинці чи прогулялись увечері містом із забрудненим повітрям. Ці станції допомагають розширити межі громадського моніторингу довкілля. Якщо громадяни знатимуть, чим дихають, вони зможуть вимагати від влади відповідних дій щодо захисту свого здоров'я», — упевнений науково-технічний радник міжнародного проекту «Чисте повітря для України», експерт із екологічної безпеки Максим Сорока.
ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин