Повний текст анонсу
«Альтернатива» — фантастична вистава-антиутопія, трилер про апокаліптичне майбутнє у 2054 році, про екологічні проблеми та культуру споживання.
Слоган вистави: «Ми можемо всьому знайти альтернативу, окрім нашої планети»
Прем’єра — 8/9/10 жовтня, о 18:00 та 20:00
Місця проведення — зал театру «Нєфть», вул. Маршала Бажанова 21/23.
Квитки за посиланням: https://kharkov.internet-bilet.ua/uk/alternativa
СЮЖЕТ
Події вистави починаються з тихого Апокаліпсису. Отруйний газ поступово розповсюджується землею та проникає крізь будь-які матерії: землю, асфальт, воду, бетон, людські легені... Кожен, хто вдихає його, помирає миттєво. Тим часом у невеличкій квартирі на 502 поверсі Поет/Поетеса ще нічого не підозрює про кінець світу. Його/її душа страждає через емоційне вигорання та втрату сенсів творчості.
Газ продовжує заповнювати усю поверхню землі, вбиваючи цілі райони за декілька хвилин. Є місце, до якого газ добереться в останню чергу — це 502 поверх найвищого у місті хмарочоса, де живе Поет/Поетеса. Мешканці будинку відчувають наближення біди. У квартирі головного героя/героїні збираються його Сусід/Сусідка, Кіт/Кішка, найкраща Подруга та Бургомістр/Бургомістерка.
Купа сміття, яка вже давно стала невід’ємною частиною реальності, пронизує кожну річ в квартирі. Стіни, диван, килими — все зрослося з пластиком, поліетиленом, пенопластом 🤯 Сміття так багато, що воно перетворюється в самостійний Об’єкт, який потроху віднімає вільний простір людей. Цей фантасмагоричний калейдоскоп закручується в ще більш абсурдні обставини із лазерною стріляниною, зрадами друзів та подорожами у часі. Карусель снів, мрій та страхів поглинає розум героя/героїні, змішуючи його з зеленим газом, який вже проник у легені...
ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ВИСТАВУ
1. Виставу можна подивитись у виконанні різних акторів/ок. Ми створили дві акторські групи, які за чергою міняються. Сьогодні ви можете подивитися виставу у виконанні однієї команди, а завтра той же сюжет ви побачите вже з іншими акторами/акторками. У першому варіанті Поета грає чоловік, сусідку звати Ельвіра, в квартирі живе Кішечка, бургомістр h — теж чоловік. У другому (альтернативному) акторському складі Поета змінює Поетеса, Кішку — Кіт, сусіда Альберта — сусідка Альбіна тощо.
2. Усі костюми куплені в секонд-хендах. Такий жест передає меседж вистави: свідоме споживання та надання нового життя старим речам. І костюмерів у виставі також двоє — для однієї акторскої групи костюми створювала Поліна Полікарпова, для іншої — Саша Шай.
3. Під час вистави гратиме жива музика, яку виконує Стас Кононов на гітарі та синтезаторі. Буде панк, синтіпоп, гітарна лірика та ембієнт. Усі музичні композиції створили Стас Кононов та Олег Каданов спеціально для цієї вистави.
4. Сценографія повністю складається з відходів, що зібрала команда театру під час підготовки до вистави. Пластикові пляшки, тетрапаки, поліетилен, макулатура — ми назбирали цілий гараж цього добра, щоб створити із вторинної сировини всі об'єкти вистави.
5. Важливо, що в рамках цього проєкту команда театру «Нєфть» доносить думку не лише за допомогою мистецтва як м'якої сили. Але також в проекті є освітня складова: цикл із 4-х лекцій на тему екології від харківських екоекспертів + свопвечірка, на якій аудиторія може познайомитися з культурою обміну непотрібних речей і задуматися про кількість споживаних речей в побуті. Курирує напрямок харківська екоактивістка Дар'я Ярошенко.
6. Під час роботи над виставою ми зрозуміли, що багатьом речам ми можемо знайти альтернативу. Замінити або поміняти місцями акторів? Легко. Купити не нові речі, а б/у? Не проблема. Використати вторинну сировину для реквізиту і не споживати нових речей? Теж легко. Можна замінити речі, технології та навіть людей, але Землю ми маємо в єдиному екземплярі. І наші щоденні життєві вибори та пошуки альтернатив у побуті визначають, чи буде нам комфортно жити на цій планеті.
Сайт театру: http://teatr-neft.com/ua
Інстаграм: https://instagram.com/teatr.neft?utm_medium=copy_link Фейсбук: https://www.facebook.com/teatr.neft
Спільно з Андре Вінкелем, Флоріаном Хаггером, Олександром Колесниковим, Денисом Козаком та Ігорем Лялюком студенти та студентки 3-го курсу розроблять нову концепцію привокзальної площі Харкова. Захід проводиться за підтримки Goethe-Institut та почесного консула Федеративної Республіки Німеччина в Харкові. Подія відкрита, тому можна долучитись за умови реєстрації:
https://forms.gle/admsS9dEsbFVZbh56
ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин