У Харківському шпиталі коронавірусом заразилися 15 медиків та п’ятеро пацієнтів - Накипіло
Події

У Харківському шпиталі коронавірусом заразилися 15 медиків та п’ятеро пацієнтів

  • Анна М'ясникова
  • Ігор Лептуга
  • 18 травня 2020

Три пацієнти уже виписані. Тести двічі підтвердили, що в них немає коронавірусу.

У Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону наразі лікуються дві людини з підтвердженим діагнозом COVID-19. Усього коронавірусом заразилися п’ятеро пацієнтів. Про це розповів начальник медзакладу Юрій Подолян.

Один чоловік, 82-річний пенсіонер Міноборони, помер. У нього були супутні захворювання. 

«23 квітня пацієнт поступив на лікування до нашого закладу з підозрою на пневмонію, йому був відібраний зразок для ПЛР-дослідження. 24 квітня отримали позитивний результат. Хворий знаходився у відділенні невідкладної меддопомоги. Після того проби направили до Києва, 30 квітня отримали негативний результат, і повторний — від 3 травня. 4 травня о 7:00 чоловік був у свідомості, жодних скарг щодо захворювання не мав. О 7:30 в нього сталася зупинка серця. Були проведені реанімаційні заходи, але, на жаль, вони були неефективними», — додав начальник шпиталю.

Понад те, COVID-19 захворіли 16 медиків Військово-медичного центру. У жодного симптоми не проявляються. На самоізоляції залишається п’ятеро інфікованих.  

Юрій Подолян також прокоментував ситуацію щодо проведення повторного тестування медиків у лабораторії в Києві після того, як Харківський лабцентр підтвердив в них інфікування.

«Ніхто не підриває авторитет Лабораторного центру. Після дослідження 24 квітня, коли було виявлено позитивний результат у дев'ятьох медпрацівників та кількох пацієнтів, медперсонал звернувся до мене з проханням повторного тестування в лабораторії в Києві. Відмовити підстав не було, я запитав у вищого командування. Були повторно відібрані зразки та доправлені до київської лабораторії, яка продовжує тісно співпрацювати з лабцентром Харкова. Однак знаючи, що на сьогодні завантаження досить велике там (так само київська лабораторія перевантажена), щоби більш якісно та швидко отримати результати, телефоном погоджуємо ці питання, і в якої з лабораторій є можливості швидше зробити, туди й звертаємося», — пояснює Подолян.

Наразі у шпиталі перебуває до сотні пацієнтів, до карантину знаходилося на лікуванні понад 400. Військово-медичний центр працює в режимі надання невідкладної допомоги. Проводити планові операції будуть лише якщо є загроза життю або здоров'ю людини. Перед цим пацієнт повинен пройти тестування та отримати негативний результат на коронавірус. Цивільні пацієнти повинні проходити тести самостійно, щодо військовослужбовців — госпіталь планує забирати в них зразки для дослідження та доправляти до лабораторії. 

За словами речника Міноборони в Харківській області Віталія Саранцева, на сьогодні всі військові частини регіону забезпечені засобами захисту та тестами.

«Спочатку стикнулися з невеликими труднощами. Зараз усі проблеми з постачанням вирішені: допомагають волонтери, у деяких частинах пошив масок організовано самостійно», — каже Саранцев.

Температуру міряють бійцям у районі бойових дій та у військових частинах на мирній території. Зокрема, перевіряють строковиків, а також курсантів військових вишів під час ранкового огляду.

Наразі в районі проведення Операції об'єднаних сил офіційно немає жодного випадку інфікування коронавірусом. 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова