Тетяна Фурманова: «Важливі заходи, де перетинаються люди з інвалідністю і без» - Накипіло
InclusiON

Тетяна Фурманова: «Важливі заходи, де перетинаються люди з інвалідністю і без»

  • Олена Зіненко, Ольга Синюгіна
  • Архів Громадської альтернативи
  • 26 листопада 2020

Інклюзія — це можливість включення у суспільство для кожної та для кожного. Наскільки наше суспільство є інклюзивним? Активістки ХОФ «Громадська альтернатива» взяли інтервʼю у дванадцяти українських жінок-правозахисниць, які мають інвалідність: Дарини Брикайло, Олени Вишні, Валентини Добридіної, Дарʼї Коржавіної, Ірини Ларікової, Раїси Кравченко, Ірини Саранчі, Юлії Сачук, Уляни Пчолкіної, Тетяни Фурманової, Наталії Мороцької, Іви Стишун.

Представляємо фрагменти інтервʼю з героїнями проєкту. Повні тексти ввійдуть у видання, яке буде презентоване 3 грудня, — у День захисту прав людей з інвалідністю.8

Тетяна Фурманова, голова ГО «Ти особливий»

g 8


Для мене захист прав — це моя особиста історія, яка почалася з самого народження. З дитинства доводила, що я така, як і всі, ну просто з однією рукою.


Результатом, яким я пишаюсь у захисті прав людини, мабуть, є особисті історії моїх знайомих, котрі мають інвалідність. До прикладу, мені вдалося організувати спеціально для Наталі (дівчини з важкою формою ДЦП) та ще близько 10 осіб на візках похід в зоопарк. Це була мрія цієї дівчини! Ще є багато історій з військового шпиталю, де я волонтерила.


Це надихає всіх! Я за чесний та наполегливий труд у будь-якій справі, незважаючи на інвалідність. Хочеться розвіювати міфи про нещасливість через інвалідність…


Порівнюючи захист прав людини з екстремальним видом спорту, скажу, що це — як стрибати з парашутом. Страшно перед. Потім кайф неймовірний!


Я зовсім не вважаю себе правозахисницею. Але приємно мати відчуття, що ти для когось приклад! А мені це часто кажуть.


ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова