Стало відомо, хто стане учасниками Харківської літературної резиденції - Накипіло
Події

Стало відомо, хто стане учасниками Харківської літературної резиденції

  • Bagels & Letters
  • Ігор Лептуга
  • 16 липня 2020

Український ПЕН та Харківський ЛітМузей оголосили учасників Харківської літературної резиденції 2020.

З 15 серпня до 15 вересня у Харкові працюватимуть письменники Максим Беспалов, Банди Шолтес та перекладачі Тетяна Родіонова і Юрій Матевощук.

Переможці конкурсу житимуть у нашому місті по одному місяцю, аби закінчити роботу над історичним твором або перекладом та глибше познайомитися з харківським міським середовищем і культурним контекстом. Цього року з урахуванням епідеміологічної ситуації зустрічі з читач(к)ами плануються в онлайн-форматі або з обмеженою кількістю учасників на відкритому повітрі.

1 gorizont

Максим Беспалов (Дніпро/Львів) працюватиме над романом «Пожежа», присвяченим історії української еміграції до США. Історія однієї галицької родини розвиватиметься на тлі таких історичних подій, як голод в Галичині, еміграція українців до Північної Америки, пандемія іспанки, розквіт і занепад шахтарського містечка Централія у Пенсильванії, яке сьогодні знають як місто-привид – прототип Сайлент-Хілу з відомої комп’ютерної гри.

Юрій Матевощук (Тернопіль) закінчуватиме переклад двох книг Корнеля Філіповича – одного з найпомітніших прозаїків Польщі середини ХХ століття: «Щоденник антигероя» та «Сад пана Нічке», що розповідають про події Другої світової війни. На думку перекладача, у них є багато паралелей із сучасною війною на сході України.

Тетяна Родіонова (Київ) разом із перекладацькою групою VERBація працює над романом Томаса Вулфа «You Can’t Go Home Again» (робоча назва: «Додому нема вороття»).

Банди Шолтес (Ужгород) шукатиме харківських вражень для збірки оповідань «МРТ». Пригоди його героїв розгортаються в автобусах, потягах, синагозі, приватній клініці, гастрономі, барах та інших місцях, які дозволять читач(к)ам, на думку автора, краще пізнати міста своєї країни і найближчих сусідів.

Учасників обирало журі у складі письменників/ць, членів Українського ПЕН: Сергій Жадан, Катерина Калитко, Андрій Курков, Наталка Сняданко та Остап Сливинський. Усього на розгляд надійшло 28 заявок.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова