Школярі Харківської області вчитимуться сортувати сміття - Накипіло
Події

Школярі Харківської області вчитимуться сортувати сміття

  • Віталіна Морозова
  • Ігор Лептуга
  • 3 жовтня 2020

У межах національної освітньої програми School Recycling 8 жовтня о 14:00 відбудеться онлайн Марафон роздільного збору відходів.

До участі запрошуються команди шкіл у складі директора або його заступника, вчителя та одного учня, громадські організації та всі охочі. Захід стартує на платформі Zoom. Трансляція також доступна на сторінці Facebook. Щоб приєднатися, заповніть анкету за посиланням.

Бажаючі запровадити систему сортування у школах зможуть дізнатися про роздільний збір відходів, принципи командної роботи, документацію, роботу з підрядниками, залучення додаткових ресурсів, опанують навички проєктного менеджменту для впровадження сортування у школі.

«Впровадження системного підходу до поводження з відходами у навчальних закладах на міжнародному, державному та регіональному рівнях зменшить обсяг утворення відходів шляхом збільшення обсягу їх переробки та повторного використання, з урахуванням європейського підходу й цілей сталого розвитку, позитивно вплине на населення, забезпечить якісне формування екологічної культури у громадян та виховання свідомого, екологічно відповідального покоління українців і стане прикладом для наслідування у Світовій спільноті», – коментує Юлія Мархель, засновниця ГО «Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World.

Місія «нуль відходів» по-харківськи

Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World» надасть усі необхідні методичні матеріали, плакати, календарі, які знадобляться на шляху до екожиття. Учасники мають змогу пройти онлайн-відеокурс. Організатори оберуть 30 шкіл, які отримають менторство для реалізації проєкту у своєму навчальному закладі.

«Роками ми напрацювали універсальну концепцію Програми, яка  якісно сприяє ефективному розвитку й реалізації пріоритетів «Нової Української школи» та «Національної стратегії поводження з відходами» в навчальних закладах, забезпечує створення умов для підвищення стандартів життя населення шляхом впровадження системного підходу до поводження з відходами  та екологічної відповідальності локальних громад. Разом на шляху до «Нуль відходів» пропонуємо зануритись у світ «School Recycling World» як базовий комплексний підхід екологічної освіти населення», додає Ренчковська Ксенія, очільниця ГО «Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World» в Україні.

Головний організатор проєкту – Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World» спільно з Всеукраїнським молодіжним рухом «Let`s do it, Ukraine» за сприяння Міністерства освіти і науки України, Національного еколого-натуралістичного центру та фінансової підтримки  PepsiCo Fоundation та генерального партнера – компанії PepsiCo Україна.

Деталі на сайті та на сторінках проєкту в соціальних мережах:

 Про Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World»

Проєктна діяльність «Міжнародного молодіжного руху «School Recycling World» спрямована на розвиток екологічної культури, соціальної відповідальності, запровадження системи комплексного сортування вторинної сировини і правильного поводження з відходами та їх логістика в закладах освіти і розвитку корпоративної соціальної відповідальності. 

Протягом останніх чотирьох років реалізації пілотного освітнього проєкту роздільного збору відходів «School Recycling», який працює у 80 навчальних закладах трьох областей України, взявши за основу міста обласного значення, міста та села. Загальними зусиллями встановлено 960 контейнерів для щоденного сортування та накопичення вторинної сировини: пластик, папір, Tetra Pak, метал. Усі залучені фінансові ресурси витратили на потреби своїх шкіл. Учасниками стали понад 22 000 школярів та їх сім’ї; відправлено на перероблення 165 тонн вторинної сировини. Отримані фінансові ресурси від збуту зібраної вторинної сировини учасники витрачають на потреби своїх шкіл. 

В Україні організація щорічно реалізовує: «Національний освітній проект School Recycling», проєкт обміну досвідом «Еко патруль — кращі практики», національний рейтинг «Еко школа року», Всеукраїнський фестиваль соціальної реклами «Waste management school recycling», «Марафон роздільного збору відходів», Всеукраїнський проект «Мішечок», еко пікніки, тренінги, лекції та інші активності.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова