Из-за войны людей без гражданства стало больше, — ООН - Накипіло
Події

Из-за войны людей без гражданства стало больше, — ООН

Представители Агентства ООН по делам беженцев в Харькове рассказали о проблемах людей без гражданства.

По подсчетам Агентства ООН, в Украине около 35 тысяч жителей – люди без гражданства. Главные причины этого явления – распад Советского Союза, дискриминация нацменьшинств и война. Об этом заявляет младший офицер Агентства ООН по делам беженцев в Харьковской области Вартан Мурадян.

DSC 0234

«Ситуація збройного конфлікту в Україні поглибила цю проблему і виявила людей без громадянства, які раніше не задумувались про це, — утверждает спикер. — Мені відомий випадок, коли чоловік проживав на території Бахмутського району недалеко від лінії розмежування і звернувся до нас, бо не мав паспорту. Коли ми запитали, чому так сталося, він розповів, що проживав у селищі все життя, займався там сільським господарством і виїздив тільки до Бахмута у перукарню та за іншими послугами. А тепер там стоїть блокпост, тому він не може отримувати необхідні послуги за місцем проживання — йому потрібен паспорт. Конфлікт виявив, що паспорт потрібен, щоб принаймні перетнути блокпост».

По словам Вартана Мурадяна, новорожденные на неподконтрольной украинскому правительству территории также рискуют остаться без гражданства, если в ближайшее время не зарегистрируются в украинских ведомствах.

Адвокатесса благотворительного фонда «Право на захист» Оксана Желанова говорит, что официальная статистика не отражает всего масштаба проблемы. Таких граждан, по ее мнению, гораздо больше и отследить их точное количество сложно.

DSC 0211

«Будь-яка статистика стосовно осіб без громадянства не є повною. В харківській області є сім'ї, які через усвідомлення, що вони є особами без громадянства і мають паспорти СРСР, отримані в інших республіках, просто ховаються від міграційної служби. При цьому люди мають дітей без паспортів, у кращому випадку є лише свідотство про народження. Вони переїжджають по глухих селах, і дуже важко сказати, скільки таких осіб на території Харківської області», — говорит Оксана Желанова.

В случае проблем с получением гражданства спикеры советуют обращаться в неправительственные организации по месту жительства. В центральных и восточных областях консультации проводит благотворительный фонд «Право на Захист», в западных регионах — общественная организация «Ніка», на юге страны — организация «Десяте квітня».

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова