Развитие туризма в Мерефе. Что для этого нужно? - Накипіло
Події

Развитие туризма в Мерефе. Что для этого нужно?

Город Мерефа в Харьковской области победил в конкурсе картирования местных громад. Краеведы, историки и общественные активисты определят слабые и сильные стороны Мерефы для дальнейшей разработки стратегии развития города. Картирование коснется туристического, рекреационного и культурного направлений.

Зачем понадобилось картирование?

По мнению администраторки проекта, главы организации «Наш дім — Мерефа» Татьяны Селезневой, развитие туристического бизнеса даст городу новые рабочие места, в том числе и для людей с инвалидностью (продажа сувенирной продукции). Но это не единственная цель программы.

DSC_3346

«Картування допоможе зменшити міграцію людей до Харкова. Здебільшого проблема працевлаштування у нас полягає в тому, що більшість мереф’ян працюють у Харкові, після закінчення університету не повертаються у місто», — рассказывает Татьяна Селезнева.

Мерефа как исторический город

Инициативная группа считает, что у Мерефы есть все шансы стать туристически привлекательным местом для харьковчан и даже иностранцев, ведь это город с многовековой историей.

DSC_3353

«Історія нашого міста нараховує приблизно 400 років і залишила неабиякий слід в житті нашої країни. На превеликий жаль, з далеких часів зберіглося небагато: не залишилося ані фортець, ані історичних будинків, в якихй проживали наші відомі діячі. Виникала ідея, що можна зробити реконструкцію деяких частин тих споруд, щоб люди могли побачити, якими ж вони були. Наприклад, Мереф’янську фортецю, яка існувала з 30-х років XVII століття аж до кінця XVII століття», — говорит участник проекта, историк, почетный гражданин Мерефы Владимир Воронов.

Проблемы с реконструкцией

Чтобы привести в порядок исторические постройки, городу нужны деньги на ремонт. По данным завотдела образования, культуры, спорта и туризма Мерефянского горсовета Руслана Дейнека, в 2017 году средств на реконструкцию зданий не предусмотрено.

«Але у нас є програма культурно-мистецького розвитку у місті, в якій ми заклали можливість підтримки проектів, котрі могли б бути спрямовані і на ці питання також. Для того, щоб зрозуміти хоча б межі фінансування, треба мати план: скільки і чого нам треба буде зробити, та визначитися з місцями», — обьясняет депутат.

DSC_3365

По его словам, не все постройки реально восстановить полностью, не затронув современную часть города.

«Якщо говорити про Красну церкву, яка була колись в центрі міста, то її фактично неможливо відродити на тому ж місці. Необхідно буде повністю знести кіноцентр “Спутник”, зайняти півплощі міської, бо вони з’явилися тільки через те, що зруйнували на тому місці храм», — продолжает Руслан Дейнека.

Понимая все сложности финансирования реконструкций, местный горсовет хочет воссоздать утраченные памятники архитектуры в виде макетов.

DSC_3360

«За кордоном невеличкі міста або села продумують свої “фішки”, щоб залучити туристів. У нас, у Мерефі, є справжній історичний герой — Іван Сірко. Тому обов'язково потрібно, розвивати цей напрямок, щоб люди з усього світу їхали до нас знайомитися з історичними особистостями. Картування буде корисним і для ефективного управління містом, і для його культурного розвитку», — добавляет участница проекта, директорка общественной организации «Енергія миру» Татьяна Суханова.

Ее организация на протяжении года занимается электронным картированием. К сотрудничеству привлекли специалиста с авторской программой, который поможет создать электронную версию карты. Результаты презентуют весной 2018 года.

Похожим проектом занялись жители Изюма. На своей онлайн-карте они отобразят особенности территории, туристические объекты, здания, ландшафты, места городские ареалы с большим потенциалом и районы, где может быть небезопасно.

Проект реалізується в межах проекту «Містки громадської активності», що фінансується Європейським Союзом та впроваджується ВГО «Українська бібліотечна асоціація» з ГО «Центр культурного менеджменту»(Львів), Благодійним фондом «Допомогаємо» (Дніпро) та Фондом розвитку інформаційного суспільства (Варшава).

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова