Продовження проекту «Впливаємо на владу разом» - Накипіло
Події

Продовження проекту «Впливаємо на владу разом»

Упродовж року громадська організація «Пісочинська Альтернатива» за підтримки Европейського фонду за демократію реалізує проект «Впливаємо на владу разом». У рамках проекту проводяться тренінги для активістів та депутатів місцевих рад Харківської області. На цей час було проведено 69 тренінгів у десяти громадах регіону – Пісочині, Мерефі, Лозовій, Змійові, Дергачах, Сахновщині, Чугуєві, Люботині, Рогані, Золочеві. Теми проекту — вплив громади на діяльність органів місцевого самоврядування, «плюси» й «мінуси» об’єднання громад, інформація як інструмент створення громадської думки, бюджетування місцевої громади (видатки й прибутки, громадські важелі прозорості місцевого бюджету), теми виборчого процесу та законодавства тощо.

Під час навчання учасники можуть отримати нові знання та використовувати їх на практиці. Особливістю тренінгів є те, що заходи проводяться на місцях, безпосередньо в громадах Харківської області.

19622527 1941640319458406 1373641189 n

Також проводяться й загальні зустрічі всіх учасників проекту в Харкові, де представники різних громад знайомляться один з одним та обмінюються досвідом. На такі заходи запрошуються різні спеціалісти: з гендерної культури, бюджетування громад. При цьому розкриваються такі теми як організація святкових заходів для громади, написання проектів для реалізації ідей, об’єднання навколо себе людей та створення громадської організації.

Варто відзначити, що завдяки реалізації проекту «Впливаємо на владу разом» в Мерефянській об’єднаній громаді з’явилась громадська організація – «Мерефянська Альтернатива», яка зараз активно діє і має змогу випускати інформаційний бюлетень для інформування мешканців про свою діяльність та роботу органів місцевого самоврядування. Розуміючи важливість контролю влади на місцевому рівні та ознайомлення мешканців із прийняттям рішень, представники ГО «Мерефянська Альтернатива» за прикладом Пісочина та Дергачів організували відеотрансляції засідань сесій, з якими можна ознайомитися на каналі YouTube.

19691570 1941640419458396 457917375 n

У Роганській об’єднаній громаді ініціативна група відвідала засідання селищної ради, під час якого місцеві депутати забороняли активістам знаходитися на сесії.

У Золочівській селищній раді після проведених тренінгів та направлених звернень із боку активістів та депутатів-відвідувачів занять відновились роботи з благоустрою пляжу в смт. Золочів, який реалізовувався за міні-проектом «Разом в майбутнє». Також ініціативною групою організовано зйомку засідань сесій.

Загалом за час реалізації проекту та завдяки фінансуванню Європейського фонду за демократію «Пісочинська Альтернатива» підготувала шість випусків інформаційних матеріалів, а «Дергачівська Альтернатива» — п'ять випусків.

Зараз ми активно продовжуємо реалізацію проекту та запрошуємо всіх бажаючих до навчання. Тренінги проводяться безкоштовно. Контактний телефон: (099) 288-50-78.

У межах проекту працює сайт, де можна знайти інформацію по громадах, де проводиться навчання, а також створена група в соцмережі, через яку ви можете долучитись до проекту.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова