Письмо офицеров 92 ОМБр Президенту Украины - Накипіло
Події

Письмо офицеров 92 ОМБр Президенту Украины

Почти 400 офицеров 92 бригады обратились к Президенту Украины с коллективным письмом, в котором просят защитить честь бригады от клеветы деятелей военной прокуратуры и председателя Луганской ВЦА. Об этом сообщает «СЕНС Україна».

Письмом от 8 апреля 2016 года (получено Администрацией Президента 12.04.16) действующие офицеры 92-й ОМБр официально обратились к Верховному Главнокомандующему в связи с ситуацией вокруг т. н. Эндрю. Они считают, что действия прокуроров и Георгия Туки сознательно подрывают боевой дух и разрушают репутацию бригады. Военнослужащие просят Президента проверить личный состав всего звена военной прокуратуры, задействованного в следствии и разглашении соответствующих материалов на предмет их профессиональной пригодности, прекратить противоправные действия Председателя Луганской ВЦА, унижающие честь военнослужащих, немедленного окончания расследования и обнародования его результатов путем открытого судебного процесса, взять под личный контроль расследование дела о похищении и пытках сержанта Чернышенко Ю.

Ниже приведен текст письма.

Шановний пане Верховний Головнокомандувач!

Звернутися до Вас безпосередньо нас, діючих офіцерів 92ї окремої механізованої бригади, змусили обставини, не пов’язані зі службою і військовою субординацією.

Цим зверенням ми закликаємо Вас втрутитися і припинити процес свідомого підриву бойового духу та руйнування репутації бригади з боку діячів військової прокуратури та Луганської військово-цивільної адміністрації.

Як відомо, вже більше 6 місяців продовжується розслідування резонансної справи про напад на зведену мобільну групу «Щастя», що відбувся вранці 2 вересня 2015 року в зоні АТО поблизу опорних пунктів нашої бригади в районі Трьохізбенка-Лопаскіне-Лобачове.

В засобах масової інформації ця подія з перших годин була безапеляційно названа вбивством, вчиненим військовослужбовцями нашої бригади з метою перешкоджання боротьбі з так званою «контрабандою» (незаконним переміщенням товарів на окуповану територію). Жодних фактів, які б підтверджували ці плітки, суспільству не пред’являється. Жоден з військовослужбовців нашої бригади не був викритий у протиправній комерції.

Як наслідок розповсюдження наклепів на армію і закликів до позасудових розправ «з вбивцями», 17.09.2015 працівниками СБУ був викрадений і підданий жорстоким тортурам військовослужбовець Чернишенко Ю.С. («Муравей»), до речі, документи якого на нагородження орденом «За мужність», знаходяться на розгляді в Адміністрації Президента України. Під час нелюдського катування протягом 2х діб мучителі вимагали від нього зізнання у цьому вбивстві. Розслідування катування було доручено тим самим слідчим з військової прокуратури сил АТО, які можуть бути підозрюваними у цих діях, втім вже півроку відсутній будь-який результат розслідування.

На теперішній час підозри в умисному вбивстві пред’явлені двом демобілізованим бійцям-розвідникам 92 ОМБр без зазначення скільки-небудь вагомих фактів. За наявності у них алібі на момент нападу їм ставиться підготовка вибуху у складі такої собі невідомої злочинної групи, а мотив — приховування тієї самої вищезгаданої діяльності, якої ніхто не зафіксував. В процесуальних документах зроблено недвозначний натяк на участь в ній інших військовослужбовців, у тому числі командира нашої бригади полковника Ніколюка В.Д. У зв’язку із цим в місцях дислокації бригади, а також в домівках офіцерів, в присутності їхніх родин і сусідів неодноразово проводилися обшуки, які, звісно, не дали ніяких результатів. Слідство триває більше 6 місяців, однак досі коло підозрюваних не визначено, а тим, хто затриманий, не пред’являються обвинувачення.

Ми не вправі оцінювати наведені обставини і не зверталися би до Вас з цього приводу, якби слідство, прокуратура і інші діячі не проводили слідчі дії, такі як обшуки і затримання, з неймовірним розголосом і не розповсюджували би відверто компрометуючу і хибну інформацію в ЗМІ.

Натомість, в інтерв’ю журналісту ТСН (ефір 24.01.2016) головний військовий прокурор генерал-лейтенант Матіос А.В. повідомив, що слідство «на фінішній прямій», що нібито доведена відсутність ворожої ДРГ в момент нападу на мобільну групу, що мотивом злочину була організація транснаціонального наркотрафіку, що були умисно знищені сліди злочину і скоєно замах на слідчу групу і все це відбувається в районі міста Щастя в зоні відповідальності 92 ОМБр. 27.01.2016 А.В. Матіос дав інтерв’ю інтернет виданню «Мир», де заявив дослівно: «Ми встановили фактично усіх виконавців убивства Ендрю. Єдине, що нас поки що зупиняє, той факт, що більшість доказів була знищена негайно після вбивства», а оскільки негайно там були лише наші військовослужбовці, це ганьбить всіх, хто там знаходився. 16.03.2016 в листі за підписом прокурора ВПК військової прокуратури сил АТО А.Мілевського на адресу випускового редактору «ТСН-Тиждень» розголошено результати допитів свідків із застосуванням комп’ютерного поліграфу, причому однобічно, з компрометуючим ухилом, а інформація про показання командира бригади полковника В.Д. Ніколюка перекручена у порівнянні з наявними письмовими матеріалами з точністю до навпаки. Зазначений лист був розповсюджений тим самим журналістом-інтерв’юером А.В.Матіоса через соціальну мережу Фейсбук і наразі жваво тиражується.

Жахливо виглядають заяви голови Луганської ВЦА Г.Б. Туки про нібито причетність десятків (20-30) військовослужбовців бригади до «контрабанди» і вбивства, що він постійно розповсюджує через мережу Інтернет, при цьому регулярно посилаючись на свою нібито повну обізнаність з матеріалами слідства, на що не має ніяких законних прав. В останнє він заявив в інтерв’ю агентству Укрінформ 16.03.2016 дослівно «ми вже знаємо практично все, тепер збираємо докази. Я знаю, яким непростим шляхом іде слідство, якщо тільки позавчора мені надали копію звіту експертизи…». Ця заява свідка по справі, на фоні того, що двум бійцям пред’явлені підозри, нами розцінюється як намагання викликати потрібну обвинуваченню громадську думку, скоріш за все у зв’язку із браком чи неналежністю доказів.

Ми чітко розуміємо, що ані ми, бойові офіцери, ані засоби масової інформації, ані військове командування і навіть ви, пане Президенте, не маємо права в процесі розслідування втручатися в його хід, надавати оцінку доказам по справі і визначати винних. Однак визначати винних також не мають права військові прокурори та губернатори.

Ми могли б спокійно і чемно очікувати результатів неупередженого об’єктивного розслідування. Але з таким соціальним фоном, який створений навколо цієї справи, ми вважаємо такі очіування марними.

Ми не маємо законного і морального права влаштовувати акції протесту з цього приводу, оскільки є діючими військовими, рівно як і вважаємо за неефективне звертатися з судовими позовами про захист честі і гідності, бо в цьому випадку мова йде про колективну честь і репутацію всієї бойової частини, яка вже другий рік захищає нашу державу від російських окупантів. При цьому демобілізовані бійці бригади, які звернулися до Вас з відкритим листом на мітингу, не заслужили, наприклад, того, щоб їх відкрите звернення до Президента України офіційна особа називала «тактикою захисту купки злочинців», а підозрювані офіцери — ні в яком випадку — того, щоб їх порівнювали із «ссученими зеками», як те зробив Г.Б.Тука в соціальній мережі Фейсбук 13.02.2016 та інтерв’ю телеканалу 112 (передача Народная прокуратура від 5.03.2016).

Зазначені обставини ми вважаємо соціальною диверсією, спрямованою на дискредитацію і послаблення Збройних Сил і просимо Вас, Верховного Головнокомандувача разом з нами припинити це свавілля, а саме:

Вжити заходів щодо перевірки особого складу всієї ланки військової прокуратури, задіяного у слідстві і розголошенні відповідних матеріалів на предмет їхньої професійної придатності. За необхідності притягнути до відповідальності певних керівників.

Припинити протиправні дії Голови Луганської ВЦА щодо приниження честі війсковослужбовців.

Вимагати від органів слідства негайного закінчення розслідування і оприлюднення його результатів шляхом відкритого судового процесу, а не шляхом часткових викидів інформації через нібито всезнаючих чиновників ВЦА і кишенькових журналістів. Належним способом оприлюденення інформації про розслідування до його закінчення можуть бути лише відкриті прес-конференції, а не кабінетні балачки.

Взяти під особистий контроль розслідування справи про викрадення і катування сержанта Чернишенка Ю.С.

Слава Україні!

З повагою,

офіцери 92 ОМБР (подписи на 6 листах)

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова