Онлайн-концерт класичної музики на підтримку жінок, які борються з раком - Накипіло
Події

Онлайн-концерт класичної музики на підтримку жінок, які борються з раком

20 жовтня відзначається Всеукраїнський день боротьби з раком грудей. В ефірі 8-годинного музичного онлайн-марафону «Живи» виступатимуть виконавиці з України, США, Грузії та Німеччини.

У такий спосіб музикантки підтримають жінок, які борються з раком грудей. Концерт транслюватиметься на платформі з 12:00 до 20:00.

Серед хедлайнерок — американська піаністка українського походження Надія Шпаченко, електронна музикантка Наталі Берідзе з Грузії, українські скрипальки Мирослава Которович і Богдана Півненко. У інформаційних паузах до стріму також долучаться пацієнтки, лікарі, активісти та соціологи, щоб обговорити проблеми, з якими найчастіше стикаються жінки в діагнозі. По звершенню марафону в рожевий колір підсвітять три найбільші оперні споруди України — у Києві, Львові та Одесі.

Чому цей проект важливий

Рак молочної залози — найпоширеніша жіноча онкопатологія. Щороку в Україні цей діагноз чують близько 15 тисяч пацієнток, кожна десята з них помирає протягом першого року. За статистикою Національного канцерреєстру п'ятирічна рівень виживання жінок з РМЗ в Україні становить трохи вище 60%, у Європі — понад 85%. Ситуація ускладнюється пандемією — менше доступу до діагностики і більше ризиків при лікуванні.

Проєкт ініційовано ВГО «Разом проти раку» у партнерстві з ГО Inspiration Family та Онкоспільнотою onco-net.com.ua. За підтримки Міністерства соціальної політики України, НСЗУ, Національного інституту раку.

LINE UP:

Мирослава Которович — скрипалька / Україна
Богдана Півненко — скрипалька / Україна
Natalie TBA Beridze — електронна музикантка / Грузія
Надія Шпаченко — піаністка / США
Корсун Анна — композиторка / Німечччина/Україна
Юля Ваш — клавесинистка / Німечччина/Україна
Abi Tsai — віолончелістка / США
Монет — поп-співачка / США
Грушковська (Мерцанова) Леоніла — струнний квартет / Україна Тетяна Мазур (B&B project) — бандуристка / Україна Кузій-Андрущак Марта — піаніністка / Польща/Україна Наплекова Анастасія — піаністка / США/Україна
Анжеліна Швачка — оперна співачка / Україна

Графік та повний список учасниць з'явиться напередодні події.

Докладніше — на Facebook-сторінці проєкту.

Мирослава Которович, музикантка, учасниця марафону: «Я би хотіла через музику емоційно підтримати кожного, хто прямо зараз бореться один на один з раком молочної залози, кожного, хто з любов'ю і надією допомагає своїй близькій людині в цій боротьбі, мовою серця проявити вдячність кожному небайдужому лікарю, який не шкодує власних сил, щоб його лікування дало зцілення».

Колегу по сцені підтримує Наталі Берідзе
: «Я жінка і підтримую жінок у всьому, чого вони хочуть досягти чи за що хочуть боротися. Рак молочної залози, яким би страшним і хворобливим він не був, — це не кінець, а часто — новий початок, охоплений великою любов’ю та підтримкою друзів, сім’ї та інших жінок у всьому світі. Я вірю, що емпатія має чудодійну силу. Так само, як музика для мене. Бажаю всім мужності, віри та сил на шляху до зцілення».

«Онкодозор»: до кінця місяця жінки можуть пройти безкоштовний огляд

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова