На Харківщині цьогоріч правоохоронці розслідували 23 справи щодо злочинів проти журналістів - Накипіло
Події

На Харківщині цьогоріч правоохоронці розслідували 23 справи щодо злочинів проти журналістів

  • ІМІ
  • 5 жовтня 2021

Протягом поточного року правоохоронні органи Харківської області здійснювали досудове розслідування у 23 кримінальних провадженнях, які стосувалися перешкоджання законній професійній діяльності журналістів (ч. 1 ст. 171 Кримінального Кодексу України). Ще 15 злочинів залишаються без рішень.

Про це повідомив перший заступник керівника обласної прокуратури Володимир Лимар під час зустрічі з представницею ІМІ Оленою Лептугою.

615adb31109a6 1 jpg 700x350 1

За його словами, наразі в суді слухаються три такі кримінальні провадження. Продовжується розгляд справ щодо потерпілих харківських журналістів Олексія Кусова, на якого напали й пограбували, та оператора Вадима Макарюка, який постраждав під час конфлікту на території торговельного центру «Барабашово» в Харкові. 9 листопада відбудеться розгляд справи стосовно депутата Ізюмської міської ради, який перешкоджав діяльності директорки радіокомпанії «Радіо Ізюм» Ольги Говтви.

“Питання безпеки кожного журналіста є одним із пріоритетів діяльності всіх органів правопорядку”, – запевнив Володимир Лимарь.

Представниця ІМІ в Харківській області Олена Лептуга констатувала, що в регіоні збільшилася кількість злочинів, пов’язаних з порушенням прав журналістів. Лише за вересень зафіксовано два такі випадки: спам-атака проти головного редактора культурного видання «Люк» Дмитра Кузубова та недопуск журналіста RegioNews Іллі Колтунова на з’їзд партії «Блок Кернеса – Успішний Харків». Щодо останнього випадку за ч. 1 ст. 171 КК України розслідування здійснює Шевченківський відділ поліції Харкова.

Крім того, триває розгляд позову ексспівробітника СБУ Дмитра Кузьки проти видання «Ґрати» й кореспондентки Ганни Соколової за згадку його імені в статті «Задержали человека, а вернули труп». Двух сотрудников СБУ пятый год судят по обвинению в пытках жителя Донецка".

Присутня на зустрічі журналістка телеканалу й видання АТН Марина Ніколаєва зазначила, що напередодні виборів підвищується кількість випадків перешкоджання журналістській діяльності й не завжди медійники викликають поліцію, зокрема через те, що надалі не мають юридичної підтримки.

Олена Лептуга звернулася до Національної поліції та обласної прокуратури з пропозицією провести спільні тренінги щодо взаємодії журналістів і правоохоронних органів. Особливо це актуально в найближчий місяць, що передує виборам місцевого голови Харкова. Вона також нагадала про можливість журналістів звертатися по консультації до юристів ІМІ за номером гарячої лінії (050) 447-70-63 (будні дні) та поштою [email protected].

Володимир Лимар запропонував журналістам у разі порушення їхніх прав на професійну діяльність писати в чат-бот обласної прокуратури – t.me/StopCrime_bot.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова