На Харківщині 300 переселенців отримають нове житло - Накипіло
Події

На Харківщині 300 переселенців отримають нове житло

  • Алена Юшина
  • Игорь Лептуга
  • 21 червня 2019

Проблема з надання якісних умов існування для переселенців наразі чи не найгостріша в нашій країні, бо близько півтора мільйона українців були змушені покинути свої домівки. Український фонд соціальних інвестицій облаштували 119 квартир та 192 кімнати у гуртожитках для розміщення близько 800 внутрішньо переміщених осіб, 300 з яких — на Харківщині.


Юрій Шпарага, директор Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної адміністрації, навів статистику, що в Харківській області офіційно зареєстровано близько 130 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

«Сьогодні забезпечено житлом 282 особи. Якщо брати цифру майже 130 тис внутрішньо переміщених осіб і цю цифру — 282 особи — мало це чи багато? З якого боку дивитись. Ми в даному випадку говоримо саме про мало соціально захищені верстви населення, тобто ті громадяни, які не змогли придбати собі житло і не змогли адаптуватись без допомоги ззовні», — пояснює Юрій.

DSC 8325

Наразі в Харківській області облаштовано 16 квартир та 99 кімнат у шести гуртожитках Золочева, Дергачів, Ізюму, Краснограду, Лозової та Богодухову. Вже 54 особи отримали ключі від своїх домівок.

Секретарка Красноградської міської ради Катерина Єніна розповіла, що вони першими, не маючи навіть припущень про житло, яке буде облаштовуватись, подали заявку на участь.

«Ми повинні забезпечити людей, які проживають в нашому місті, житлом. Ми розробили проект цього житла — це став будинок. Ми спочатку думали, що це буде гуртожиток, але потім зрозуміли, що це буде соціальне житло — будинок, в якому вже розміщено 12 квартир. Ці всі квартири забезпечені відповідними санвузлами, кухнями. Можна сказати, що в місті з’явилось сучасне житло, яке дуже зручне для проживання», — ділиться Катерина.

DSC 8329

Також для потреб місцевої громади та переселенців було відремонтовано чотири школи, два дитячі садки та  Вовчанський спеціальний будинок-інтернат.

«Додатково зі створенням соціального житла ще інвестуємо в соціальну інфраструктуру, тому що ті міста, які приймають безпосередню внутрішньо переміщених осіб, несуть певне навантаження на ту соціальну інфраструктуру, яка існує в місті. Тому ми намагаємось допомагати цим громадам — фактично та ж сума інвестицій іде в ремонт, заходи енергозбереження дитячих садочків та шкіл для того, щоб люди, які приїжджають, не відчували себе ізгоями і тими, хто створює якісь проблеми місцевим громадам», — розповідає Сергій Кадигроб, директор Східного регіонального представництва Українського фонду соціальних інвестицій.

DSC 8272

До 2022 року планують створити таке житло для ВПО ще в декількох містах області, а саме в Чугуєві, Ізюмі та Куп’янську.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова