Модные концепции и практики: украинцы смогут ближе познакомиться с теорией моды - Накипіло
Події

Модные концепции и практики: украинцы смогут ближе познакомиться с теорией моды

  • Наталья Курдюкова, Юлия Гуш
  • Игорь Лептуга
  • 27 лютого 2021

Основательница Института моды UFEG Марина Лосева рассказала о своей книге «Теория моды: концепция и практики». Авторка намеревалась создать тематическое издание, где бы изображался научный подход к моде как к социальному и культурному феномену.

«Нельзя сказать, что я первый человек, который написал книгу о теории моды. Но, если не ошибаюсь, отдельного издания об истории моды в Украине еще не было. Я пыталась проанализировать западный опыт и приложить собственные наработки. Поэтому мне важно, чтобы книга появилась у нас и с учетом нашего опыта, менталитета, нашего уровня понимания профессиональной моды», — отмечает Марина Лосева.

В первую очередь книга адресована специалистам, которые создают моду, оставаясь за кулисами. Авторка описывает процесс возникновения моды, объясняет механизмы ее развития, рассказывает о психологии и мотивы людей, которые одеваются так или иначе, определяет функции одежды и преподает теорию. Также Марина изображает процесс трансформации моды на протяжении последних 100—120 лет. Она подчеркивает: сегодняшние стилисты в свое время прошли «курс молодого бойца» именно из-за теории моды.

DSC 5201

«Я би хотіла, щоби частково мода залишилась чимось далеким і, не побоюся цього слова, елітарним. Бо завжди має бути простір між тим як ми ходимо по вулиці та одягом з подіуму. З одного боку, ця книжка — про елітну подіумну моду, вона певним чином відірвана від життя, бо вона — для професіоналів. Разом із тим я намагалася складні поняття формулювати максимально просто, доступно для людей, які захочуть зрозуміти явище моди з наукової точки зору», ― зауважує Лосєва. 

Процес написання книги зайняв рік. Марина прагнула оповісти читачам, чим саме наразі є теорія моди, коли модна парадигма постійно змінюється. В її текстах — універсальна теорія моди, не пов’язана з жодною країною, але там присутні українські приклади. Україні притаманна своя специфіка моди, хоча внаслідок панування комуністичного режиму в ній виникло чимало прогалин. Планова економіка та диктатура пролетаріату унеможливлювала прояви індивідуальності та субкультурності. 

DSC 5228

«Тому у нас немає фото бабусь та дідусів, які б панкували чи хіпували. Але у нас талановита нація, і цілком справедливо Київ вважається східноєвропейською столицею моди. Існують надзвичайно цікаві концепції українських дизайнерів, популярні в усьому світі. Зі мною стався приємний випадок. Перед локдауном я була в Берліні, зайшла в магазин. Продавець дізнався, що я з України, і сказав: «Ваші дизайнери такі талановиті!». Він мав на увазі дизайнерів інтер’єрів. Але це прозвучало як ваша національна риса ― дизайн… Нам є що продемонструвати світові, однозначно!», ― упевнена пані Марина. 



ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова