«Мистецтво жити під час хімієтерапії»: харківська мисткиня поділилася досвідом боротьби з раком - Накипіло
Події

«Мистецтво жити під час хімієтерапії»: харківська мисткиня поділилася досвідом боротьби з раком

У Всесвітній день боротьби з онкологічними захворюваннями відбулася презентація артбуку «Мистецтво жити під час хімієтерапії» культурної діячки Альони Воробйової.

DSC 4540

Книга є автобіографічною. У ній Альона Воробйова описує власний досвід подолання раку й осмислює сенси життя. Як зазначила авторка, книга охоплює період від встановлення діагнозу до проходження кінцевої, восьмої, хімієтерапії. Там можна побачити її власні нотатки, щоденники та листування з друзями.

IMG 20210204 190333

«У мистецтва є якась задача ― по суті, це рефлексія талановитих людей. Ми все одно переосмислюємо цю реальність. А потім люди, які беруть ці книги та слухають ці пісні, вони також наповнюються або новим поглядом на якусь кризу, або натхненням, яке допомагає нам впоратися. І це замкнена система. Я вже на другому місяці ці «промінці добра» слухала та приймала. Я розуміла, що це таке ― коли є тотальна підтримка», — розповіла Альона.

PXL 20210204 164930648.PORTRAIT

Визначну роль у появі цієї книги відіграли друзі Альони. Люди творчі та емоційні, вони живо реагували на те, що відбувалося з нею. В один момент подруга Марія запропонувала Альоні написати грант на літературний дебют. Це спонукало мисткиню продовжувати нариси навіть у найтяжчі моменти лікування. Альона Воробйова зазначила: якби не було цієї пропозиції, вона могла би і не написати цих щоденників.

IMG 20210204 185628

Альона згадувала, що отримати діагноз «рак» уперше — це жахливий та приголомшливий досвід. У такі моменти людина не знає, які їй жити далі. Дуже багато людей писали слова підтримки: «Ми підтримуємо тебе та надсилаємо промінці добра». Спочатку ці «промінці» Альону дратували. Але згодом саме вони наповнили її тотальною любов’ю і натхненням. 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова