Мер Барвінкового відмовив у перейменуванні вулиці на честь загиблих воїнів АТО, а потім передумав - Накипіло
Події

Мер Барвінкового відмовив у перейменуванні вулиці на честь загиблих воїнів АТО, а потім передумав

  • Анна М’ясникова
  • my.ua
  • 10 червня 2021

Виконком міськради Барвінкового (Харківська область) відмовився розглянути питання щодо перейменування вулиці Московської на честь уродженців міста, загиблих в АТО. 

До мерії звернувся співзасновник Громадської організації «Паперовий фронт» Дмитро Браславський. Він запропонував змінити назву вулиці на честь одного з загиблих воїнів з Барвінкового: Євгена Солодовника, Сергія Кобицького або Юрія Лінивенка.

Подібні пропозиції представники організації відправляють до місцевих рад в різних громадах.

Що відповіли у міськраді Барвінкового?

У відповіді за підписом мера виконком послався на те, що в законодавстві не визначено, що Україна та Росія знаходяться у стані війни.

«Внесені вами пропозиції щодо перейменування вулиці Московської у місті Барвінкове на честь одного з уродженців міста, як учасника російсько-української війни, не підлягають розгляду у зв'язку з невідповідністю положенням третьої статті Закону та з урахуванням того факту, що оголошення стану війни з Російською Федерацією в порядку, визначеному Конституцією України, Верховною Радою України не здійснювалося», — зазначено в документі.

Також у міськраді послалися на закон щодо присвоєння топонімам імен фізосіб.

«... встановлено, що імена фізичних осіб присвоюються з метою увічнення пам'яті про осіб, які: внесли вагомий вклад у боротьбу за незалежність, розбудову Української держави, підтримання міжнародного миру і безпеки, зміцнення міжнародного авторитету України; здійснили героїчний вчинок, звершення в ім'я Батьківщини...", — йдеться у відповіді Олександра Бало.

Як відреагував мер

Олександр Бало зазначив «Суспільному», що Московська не підпадає під закон про декомунізацію. Він також вважає, що перейменування вулиці — не нагальне питання.

«У нас доріг немає, інфраструктура розбита, ми за 200 кілометрів від Харкова, а нам ніхто не приділяє уваги. З нас вже населення сміється, що ми займаємось перейменуванням вулиць, а до нас доїхати неможливо.Я ж від імені народу кажу. А народ обурюється: «От ви перейменували вулицю, там що — дорога з'явилась?» На тій Московській — ями по пояс.  Давайте згідно з чинним законодавством: був список назв, які треба було перейменувати, ми все виконали», — сказав чиновник.

У міськраді нам повідомили, що Олександр Бало знаходиться у відпустці до 16 червня, а його заступниця Наталія Рижова, яка готувала відповідь на пропозицію ГО, на два дні у неоплачуваній відпустці.

Позиція мера після розголосу в медіа

Мер Барвінкового повідомив пізніше, що у липні депутати міськради розглянуть на сесії перейменування вулиць на честь земляків, загиблих у бойових діях на сході України. Перед цим питання мають винести на громадські слухання.

«У нас загинули Женя Солодовников, Юра Лінивенко та Андрій Лелякін. Лелякін з селища Друга Іванівка. Ми будемо виносити, хай люди пропонують, які вулиці. Одна однозначно — Московська, і будемо дивитися, ще які. Дві у місті та одну по селищу Іванівка. Ми тут усі знайомі, і у нас на це питання не має спротиву, ми цих хлопців знаємо. Ні від кого немає спротиву, просто потрібна певна процедура», — запевнив Бало.

Міський голова додав, що у відповіді з відмовою на пропозицію «Паперового фронту» керувався законодавством.

«Насамперед трішки неправильно зрозуміли лист. Його сприйняли не юридично, а емоційно. Юридично міський голова не може сказати: «Я перейменовую вулицю», це процедура юридична — змінити вулицю і затвердити на сесії», — згадує Бало.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова