Кримінал та надзвичайні події - топ-тема в регіональних онлайн медіа: дослідження ІМІ - Накипіло
Події

Кримінал та надзвичайні події — топ-тема в регіональних онлайн медіа: дослідження ІМІ

Найбільше новин в регіональних онлайн-медіа стосуються кримінальної тематики або висвітлення надзвичайних подій, найменше  — висвітлення тем екології, корупції та вразливих категорій населення. Такими є результати дослідження ГО «Інститут масової інформації», що було проведено в 10 регіонах України у лютому цього року.*

За даними дослідження ІМІ, найбільш висвітлюваними в регіональних онлайн-ЗМІ є теми кримінальних та надзвичайних новин, соціальна тематика та політика. У стрічках регіональних сайтів, які досліджувалися експертами ІМІ, 28% новин стосуються криміналу, надзвичайних подій та ДТП, 18% — соціальної тематики та 11% — новин про політику. В топ-5 найбільш висвітлюваних тем також потрапили новини місцевої влади (9%) та культури (7%).

Найменше в новинах писали про екологію (2%), вразливі групи населення та корупцію (по 3%).

За результатами моніторингу, найчастіше публікують кримінальні новини та інформацію про надзвичайні події, в тому числі ДТП, онлайн-ЗМІ Черкас та Чернігова (по 40 %), Харкова (37%) та Запоріжжя і Сум (по 36%). Найменше новин про кримінал було опубліковано в новинних стрічках онлайн-ЗМІ Львову (14%).

Лідери у висвітленні соціальної тематики — онлайн-ЗМІ Харкова (30%), Тернополя (25%) та Черкас (24%). Найменше новин по «соціалку» було опубліковано в новинних стрічках сайтів Запоріжжя (8%) та Чернігова (12%).

При цьому, в онлайн-ЗМІ Львову (24%), Чернігова (13%) та Харкова (9%) було найбільше новин про політику. Разом з цим, практично не публікувалися політичні новини на сайтах Тернополя та Черкас (по 1% новин відповідно).

Варто зазначити, що певним регіонам були властиві «місцеві теми», зокрема, у львівських медіа (лідер у кількості регіональних новин в онлайн-ЗМІ) в аналізований період активно висвітлювалися міжнародні новини, у Рівному та Тернополі — новини на релігійну тематику, Запоріжжі — громадські ініціативи та активізм.

*У межах дослідження було опрацьовано 7900 новин із 50 регіональних онлайн-медіа в 10 містах України (Житомир, Запоріжжя, Львів, Рівне, Суми, Тернопіль, Черкаси, Харків, Чернівці, Чернігів). До моніторингу потрапили виключно новини з новинної стрічки інтернет-ЗМІ: статті, журналістські розслідування, аналітика, блоги, авторські колонки тощо не аналізуватися.

Методологія моніторингу включала в себе аналіз тематики усіх новинних публікацій, який були опубліковані з 11 по 15 лютого 2019 року, та подальший аналіз найбільш висвітлюваних тематичних напрямів. Загалом в аналізований період було визначено такі теми: кримінал/надзвичайні події/ДТП, соціальна тематика (освіта, медицина, пільги), місцева влада, культура, економіка/бізнес, політика, спорт, корупція/антикорупція, екологія, вразливі категорії населення, активізм, релігія, міжнародні події, погода, шоубіз/розваги, погода.

Моніторинг проводили у таких ЗМІ:

ЖИТОМИР (Журнал Житомира, Житомир.Інфо, Житомир-онлайн, Фреш ньюз, 20 хвилин.Житомир), ЗАПОРІЖЖЯ (061.ua, Zaбор, Forpost, Заноза, Акцент), ЛЬВІВ (ЗІК, Захід.нет, Вголос, Варта 1, Твоє місто), РІВНЕ (Радіо трек, ОГО, Рівне 1, Рівне вечірнє, Ча,РІвне), СУМИ (Данкор онлайн, 0542.ua, Сумські дебати, SumyToday, The Sumy Post),ТЕРНОПІЛЬ (20 хвилин (RIA), 0352.ua, Терен, Погляд, Доба), ЧЕРКАСИ (Вичерпно, Центр черкаських медіа, ІнфоМіст, Прочерк, Нова Доба), ХАРКІВ (АТН,  Status Quo, Главное, Город Х, KHARKIV Today), ЧЕРНІВЦІ (БукІнфо, Молодий буковинець, АСС, Погляд, 0372.ua), ЧЕРНІГІВ (Город.cn, Челайн, Високий Вал, Свобода ФМ, Події і коментарі).

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО «Інститут масової інформації» та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова