Книга «Перша Харківська фортеця» (ілюстратор Владислав Христенко), видавництво «Дім Реклами», автори Олег Яцина та Габрієль Михайлов, отримала спеціальну відзнаку престижної книжкової премії Best Book Award. Це спеціальна відзнака Малого журі Харкова – за глибоке історичне дослідження та реконструкцію найстарішої оборонної споруди Харкова.
Конкурс Best Book Award — щорічна головна премія Львівського міжнародного BookForum, якою з 1995 року відзначають найкращі українські книжки. Організатором конкурсу є ГО «Форум видавців» за підтримки Українського культурного фонду. Цього року на конкурс 100 видавництв подали понад 450 книг.
«Пандемія стала глобальним викликом і для багатьох українських видавців, та якість видань продовжує зростати», — підкреслює голова журі Богдан Тихолоз.
Переможці і володарі спеціальних відзнак BookForum Best Book Award-2021
Гран-прі – Євген Пшеничний «Ярослав Стешенко. Епістолярний монолог», видавництво «Коло» — за глибоку дослідницьку роботу і високоестетичне художнє втілення.
Класична українська література – Леонід (Малошийченко) Чернов «Чудаки прикрашають світ», видавництво «Темпора» — за перетворення «наших 20-х» на літературний бренд і оживлення некласичних класиків.
Сучасна українська література – Галина Крук «Хто завгодно, тільки не я» (ілюстраторка Валерія Печеник), видавництво Vivat — за гармонію витонченого стилю, почуттєвості образів та авторське осмислення дійсності.
Іноземна література в українському перекладі – «Старша Едда» (перекладач Віталій Кривоніс, ілюстратори Вільям Гершом Коллінгвуд і Карл Еміль Доплер), «Видавництво Жупанського» — за знайомство українського читача зі знаковим твором світової класики.
Література для дітей від 0 до 6 – Олеся Мамчич «Овва, як бува! Абетка з історії України» (ілюстраторка Софія Томіленко), видавництво «Портал» — за книжку-маячок, завдяки якій орієнтуватимуться в минулому.
Література для дітей від 7 до 12 – Ліна Максимук «Козаки правлять країною», видавництво Discursus — за успішний відхід від шаблонів і оригінальне подання історичного матеріалу.
Література для підлітків і YA – Наталка Малетич «Леся – мандрівний клубочок» (ілюстраторка Маша Фоя), видавництво «Портал» — за сміливу інтерпретацію традиційного образу Лесі Українки.
Non-fiction – Юрій Шевельов «Я – мене – мені… (і довкруги) : Спогади. У двох томах. Т.1. В Україні. Т. 2. В Європі», Видавець Олександр Савчук — за якісно нове, коментоване, ілюстроване та доповнене видання мемуарів видатного інтелектуала XX ст.
Наукова література – Наталя Тихолоз «Петро Франко: формула долі (життєпис на тлі доби)», Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка — за розкриття складної і багаторівневої формули долі Петра Франка.
Візуальна книга – Пйотр Лукашевич «Об’єднання Митців artes (1929—1935) та інші історії Львівського модернізму» (перекладач Андрій Бояров, ілюстраторка Ірина Цімерман), Центр міської історії Центрально-Східної Європи — за фундаментальне осмислення мистецтва феномена львівського модернізму.
Комікси та графічні романи — не присуджено
Війна на Донбасі, анексія Криму, переселенці – Денис Казанський, Марина Воротинцева «Як Україна втрачала Донбас», видавництво «Чорна гора» — за болючий і дієвий посібник для нових поколінь, як усвідомити помилки і зберегти Україну.
Фокусна тема «Гра в дорослішання» — Андрій Бондар «Ласощі для Медора», «Видавництво Старого Лева».
Нагадаємо, що 28 Львівський міжнародний BookForum відбувається у Львові за підтримки Українського культурного фонду, Львівської міської ради та Львівської облдержадміністрації. Програма фестивалю налічує 120 подій, 250 учасників, зокрема — 25 іноземних авторів з 21 країни світу. Усі події 28 BookForum — безкоштовні. Онлайн-трансляції дивіться на сайті bookforum.ua.
Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.
ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин