Кір відступив, але тепер медики попереджають про дифтерію - Накипіло
Події

Кір відступив, але тепер медики попереджають про дифтерію

Харківська область має найнижчий показник вакцинації від дифтерії в Україні. 

Медики підозрюються вже других випадок захворюваності на цю інфекцію в регіоні. Про це розповіла заступниця директора обласного департаменту охорони здоров’я Наталя Кофтеріна.

Один випадок зареєстрований 28 жовтня в Харкові. Молода дівчина звернулася до медиків зі скаргами на біль у горлі та підвищення температури. Її направили до інфекційної лікарні, де амбулаторно підтвердили діагноз «дифтерія мигдаликів». Ще один випадок зареєстрований у Вовчанському районі. Лікарі ще не отримали лабораторних висновків, але клінічна картина захворювання жінки відповідає характеристикам дифтерії. 

«В Україні склалася неблагосприятлива ситуація з питань захворюваності на дифтерію. До цього часу в Харківській області не було жодного випадку на дифтерію протягом останніх семи років», — резюмує Наталя Кофтеріна.

За її словами, регіон повністю забезпечений вакцинами від дифтерії. Зараз у наявності 52 тисячі доз препарату, між тим охоплення щепленнями населення залишається на низькому рівні. Лікарі наголошують: щеплення проти дифтерії робиться як дітям, так і дорослим. Рекомендовано поновлювати вакцинацію кожні десять років. Щоб зробити щеплення, треба звернутися до свого сімейного лікаря. 

Наталя Кофтеріна повідомила, що наразі в області є лише 15 сироваток від дифтерії, яка вводиться для лікування у випадку, коли захворювання набуває серйозного стану. Додаткова поставка сироватки очікується протягом місяця-двох. 

Щодо кору – з початку жовтня медики не зареєстрували жодного випадку захворювання. Щеплення зробили близько 30 тисяч дорослих. Зараз у регіоні достатньо вакцин, аби ними були забезпечені всі діти. 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова