«Кабмин должен вмешаться в ситуацию на Харьковщине»: ІNFOCRIME Kharkiv дослідив маніпуляції регіону - Накипіло
Події

«Кабмин должен вмешаться в ситуацию на Харьковщине»: ІNFOCRIME Kharkiv дослідив маніпуляції регіону

13-17  вересня аналітики проєкту INFOCRIME Kharkiv перевірили 1715 публікацій найпопулярніших медіа Харкова й зафіксували 64 маніпулятивних матеріали. Половина з них спрямована на користь місцевих політиків.Snimok ekrana 2021 09 24 v 19.23.06

У цей період найбільше джинсував в.о. міського голови Ігор Терехов. Він фігурував у 19 публікаціях з ознаками замовності, а це майже 53% від усіх маніпуляцій. Політик продовжив «турне» спальними районами Харкова. Він збирав на «личные встречи» мешканців, які виключно позитивно відгукуються про «продовжувача справи Кернеса». Матеріали на цю тему поділяються на два типи: репортажі під час безпосереднього спілкування політика й постматеріали, у яких показані результати цих зустрічей і підкреслюється заслуга Терехова. Щодо останніх, то моніторинг виявив таку «джинсу» як в онлайнмедіа: 

«Я был здесь буквально в начале года, мы обещали построить площадку и сегодня ее открыли. Здесь можно играть детям, отдыхать жителям района, заниматься спортом всем желающим. Установим еще теннисные столы», — пообещал секретарь Харьковского городского совета Игорь Терехов.

Город Х

В открытии новой локации принял участие секретарь Харьковского городского совета Игорь Терехов. 

«Зимой жители микрорайона попросили сделать тут детскую площадку и спортивную зону с турниками, и мы все это выполнили. Сегодня здесь много детей. Они играют, занимаются спортом, веселятся, и это самое главное», —  отметил он.

Status Quo

...так і на телеканалах — у випусках новин  «Харьковских известий». 

https://youtu.be/H-UqGlFS5IU 

Ще одна постійна тема сюжетів на користь Ігоря Терехова — харківський зоопарк. Щотижня принаймні один матеріал присвячений його відкриттю: «Комфорт и отдых — прогулка харьковским зоопарком».

А ось новим приводом для піару у вересні виявилася тема виробництва вакцини в Харкові: «Стало известно, какую именно вакцину от коронавируса хотят производить в Харькове» (StatusQuo), «Харьковские фармацевты запустят производство вакцины против COVID-19» (Мой Харьков), «Терехов выступил в поддержку харьковского производителя вакцин» (Город Х).

image4 2

Город Х

Тему пандемії піднімала у своїх виступах і народна депутатка Юлія Світлична. «Кабмин должен вмешаться в решение вопиющих проблем на фоне Covid-19 и подготовки к отопительному сезону в Харьковской области, заявила на пленарном заседании Верховной рады народный депутат Украины, лидер Блока «Разом!» Юлия Светличная», — ідеться в ліді матеріалу видання «Вечерний Харьков». У тексті вже бачимо, що йдеться не тільки про вакцинацію проти коронавірусу, а й проти туберкульозу, і конкретних фактів порушень політикиня не наводить.

image7

Вечерний Харьков

Загалом у зазначений період моніторинг виявив дві статті  Юлії Світличної. Лідерами за кількістю замовних матеріалів виявилися Ігор Терехов, Олексій Бабєшко, а третє місце розділили Михайло Добкін і Світлична.

image6

Керівник харківського «Голосу» замовив ідентичні за змістом статті на трьох харківських ресурсах. 

image2 5

АТН

image3 3

Status Quo

image1 2

Город Х

Що стосується загальноукраїнської джинси, то в харківських медіа джинсу продовжують замовляти представники партії «Наш край» Олександр Мазурчак і Сергій Шахов. Матеріали стосувалися вакцинації та опалювального сезону.

*До вибірки потрапили усі матеріали 10 інтернет-сайтів (Status Quo, «ВГороде», «057.ua», «Вечерний Харьков», «Об`єктив», «АТН» «Город Х», «Мой Харьков», Newsroom, Kharkiv.Today), усі матеріали чотирьох телеканалів – «7 канал» (програма «Харьковские известия»), Simon, «АТН», UA.Харків, а також сторінки в Фейсбуці нардепа Олександра Фельдмана, нардепки Юлії Світличної, депутата міськради Андрія Лесика, екс-нардепа і потенційоного кандидата в мери Харкова Михайла Добкіна, секретаря міськради і потенційоного кандидата в мери Харкова Ігоря Терехова, депутата міськради Анатолія Родзинського, екс-нардепа і потенційоного кандидата в мери Харкова Євгенія Мураєва, депутата міськради Дмитра Булаха, бізнесмена, блогера і екс-кандидата в мери Юрія Сапронова. Період моніторингу – 28 червня – 2 липня 2021 року.

Читайте більше новин про маніпуляції, фейки і «джинсу» в харківському медіапросторі на нашій сторінці у Facebook: 


“Проєкт Infocrime здійснюється ГО Інститутом Масової Інформації за підтримки Фонду Thomson Reuters у рамках програми підтримки незалежних ЗМІ у країнах Східного партнерства, за підтримки Міністе́рства закордонних справ і у справах Співдружності націй Великої Британії”

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова