ІМІ закликає владу забезпечити безперешкодне пересування журналістів - Накипіло
Події

ІМІ закликає владу забезпечити безперешкодне пересування журналістів

Зокрема громадським транспортом.

«Інститут масової інформації» закликає органи державної влади та місцевого самоврядування забезпечити безперешкодне пересування журналістів за пред’явленням редакційного посвідчення. Про це йдеться в офіційному зверненні ІМІ, надісланому 7 квітня всім обласним та міським радам України.

5e8c839a15981 zvern2 001

Таке звернення було надіслано у зв’язку з тим, що ІМІ отримує від регіональних журналістів інформацію про створення обмежень і перепон у їхньому пересуванні з боку деяких органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Водночас влада посилається на відсутність журналістів у переліку професій, зазначених у підпункті 9 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2020 року № 255 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211», зокрема обмеження використання ними громадського транспорту, обмежує пересування знімальних груп тощо.

ІМІ нагадує, що, відповідно до пункту 3 розділу ІІ Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)», встановлюється обов’язок органів влади і органів місцевого самоврядування забезпечити безперешкодне пересування журналістів:

«3. Кабінету Міністрів України, Міністерству внутрішніх справ України, Національній поліції, обласним, Київській міській державним адміністраціям разом з органами місцевого самоврядування при здійсненні заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, забезпечувати безперешкодне пересування журналістів по території України, в тому числі на територіях, де оголошено надзвичайну ситуацію».

ІМІ закликає органи державної влади, органи місцевого самоврядування діяти в правовому полі. Зокрема, пам’ятати, що, відповідно до статті 8 Конституції, в Україні діє верховенство права.

«Виходячи з вищенаведеного, просимо вас забезпечити виконання норм пункту 3 розділу ІІ Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)“, зазначивши в актах органів влади, органів місцевого самоврядування про можливість безперешкодного пересування журналістів, у тому числі за допомогою громадського транспорту, за пред’явленням журналістського посвідчення», – йдеться у зверненні.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова