Є ідея для громади? Пиши проєкт. Стартує школа соціального проєктування - Накипіло
Події

Є ідея для громади? Пиши проєкт. Стартує школа соціального проєктування

Навчитися розвивати культуру і туризм у громадах запрошують організатори «Школи соціального проєктування для культурних менеджерів ОТГ „Культурний трамплін”».

Серед учасників очікують побачити митців, активістів, підприємців, комунальників та чиновників малих міст та сіл, які цікавляться креативними індустріями і хочуть запустити у громаді власний проєкт. Подаватися можна окремо або командою від трьох осіб.

Учасники пройдуть інтенсивне онлайн-навчання. Вони дізнаються про актуальні джерела фінансування проєктів у галузі культури та креативних індустрій, знайдуть ідеї та ресурси для створення проєктів у своїх громадах, навчаться писати проєктні заявки й ефективно розподіляти бюджет.

Як відбуватиметься навчання

Після шести днів лекцій від фахівців культурного менеджменту кожна команда допрацює свою ідею під керівництвом професійного ментора. Кожна проєктна заявка пройде краш-тест — експертну оцінку. Запрошені спеціалісти проаналізують задум, сильні й слабкі сторони проєкту та оцінять перспективи його реалізації. Втілити ідею в життя ментор допоможе безпередньо працюючи з громадою після завершення навчання.

DSC 8001

«Після реалізації минулого проєкту ми побачили, наскільки є велика потреба на рівні малих міст, сільських громад у фахівцях, які розуміються на культурній індустрії та вміють писати проєктні заявки і реалізовувати проєкти. Коли є одна ініціативна людина в громаді — це добре, але значно ефективніше, коли їх декілька, і в перспективі вони можуть створити проєктний офіс. Тому цього року ми запрошуємо на навчання не лише ініціативних одинаків, але й команди», — говорить Олег Кулініч, керівник проєкту, співзасновник спільноти Grant Management.

Фасилітаторка проєкту, голова правління громадської організації «Моушн+», випускниця Школи соціального проєктування та грант-менеджменту «Спадщина» Людмила Федорченко допомагатиме учасникам готувати проєктні заявки. За її словами, важливо також мотивувати людей, навчити їх озиратися довкола у пошуках ідей та ресурсів для проєктів.

«Коли людям дають великий обсяг інформації, вони в ньому губляться. Моя роль — в онлайн-режимі координувати команди. Я поділюся власним досвідом — що я зробила у своїй громаді, в місті Первомайський Харківської області. Наприклад, минулого року ми створили туристичний інформаційний центр», — ділиться Людмила.

Всього заплановано шість шкіл, у кожній з яких будуть представники восьми громад, по дві з області.

Для участі у Школі реєструйтеся за посиланням до кінця тижня.

Усі зацікавлені у проєктному менеджменті та креативних індустріях можуть приєднатися до безкоштовних вебінарів у межах проєкту. Перша онлайн-зустріч стартує 31 серпня. Тема — соціальне підприємництво в культурі. Спікери говоритимуть про технічні інструменти управління проєктами, інтелектуальну власність, створення проєктних офісів у громадах, можливості для розвитку туризму і використання культурної спадщини. 

Подробиці — на сторінці спільноти Grant management у Facebook.  

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова